Dokázali to, co v letošní sezoně ještě nikdo nesvedl. Obrat o body fotbalový Tachov, suverénního lídra nejvyšší krajské soutěže. Fotbalisté Vejprnic o víkendu remizovali na půdě loňského účastníka ČFL 2:2. To, co se zdálo být doposud nemožné, se stalo skutečností.

Vejprnice se v Tachově prezentovaly nebojácným, bojovným a sebevědomým výkonem. A to neslo svěřencům trenéra Jiřího Šámala sladké ovoce. „Do Tachova jsme jeli s tím, že nemáme co ztratit. Tachov nemá v této soutěži co dělat. Jsem přesvědčený, že by bojoval o nejvyšší příčky i v divizi. Už v týdnu jsem ale hráčům říkal, že Tachov nemůžeme porážet, ale jednou z deseti zápasů se nám může povést uhrát dobrý výsledek. A to se teď povedlo. Individuálně nechci nikoho vyzdvihovat, ale týmově jsme podali skvělý výkon,“ netajil nadšení vejprnický trenér Jiří Šámal.

„Dokonce i tachovský kouč Knakal nám po zápase pogratuloval k dobrému výkonu. Jeho gesta si cením, líčí Šámal, který je rád, že jeho hráči ve fyzicky náročném zápase nic nevypustili. „Vždycky je mi milejší, když to hráč odjezdí naplno a dvacet minut před koncem řekne „trenére, už nemůžu, potřebuju střídat“ než kdyby se tam celý zápas jen tak ploužil,“ uvádí spokojený trenér Vejprnic.

Jeho družina, která v Tachově nastoupila v sestavě s věkovým průměrem 24,4 let, na jaře ještě neprohrála a pomalu, ale jistě se dotahuje do nejvyšších pater krajské tabulky. „A to ten průměr výrazně zvedla trojice hráčů Paul, Robert Křen a Havránek,“ podotýká Šámal.

„Pohled na tabulku je hezký, samozřejmě chceme skončit co nejvýše. Vždyť před pár lety se ve Vejprnicích bojovalo o postup do divize. Zůstáváme ale nohama na zemi, jdeme krok po kroku. To, že se nám teď daří, je jedině plus,“ dodává vejprnický kormidelník.

Skvělý víkend zažili také regionální účastníci divizní skupiny A. Přeštice potvrdily jarní domácí neporazitelnost a silného nováčka ze Soběslavi přehrály 3:1. Dařilo se také Senku, které na jaře stoupá tabulkou a momentálně atakuje medailové pozice. Svěřenci trenéra Luboše Vašicy ztrácí na třetí místo pouhé dva body. A kdo by to byl po zpackaném podzimu řekl, že?…

Roman Kreuziger.
Čekal víc, ale i tak byl Kreuziger na Lutychu opět v deseti