„Trenéra Guľu jsme dlouhodobě sledovali už za jeho působení v Žilině. Jsem tedy rád, že máme kouče, o kterého jsme hodně stáli. A taky si od něho hodně slibujeme,“ zahájil včerejší tiskovou konferenci Tomáš Paclík, prezident FC Viktoria Plzeň.

A generální manažer Adolf Šádek před nového kouče postavil pro první půlrok celkem jasný úkol. „Základní cíle pro zbývající část sezony jsou udržení druhého místa a budeme se snažit vyhrát Český pohár, abychom měli pokud možno co nejlepší výchozí pozici pro evropská předkola,“ prohlásil.

Viktoriáni jsou po 20 kolech FORTUNA:LIGY druzí se ztrátou 16 bodů na vedoucí Slavii. „Mluvit v tuhle chvíli o tom, že Slavii předeženeme, bylo by to bláznovství,“ uznal Šádek. Klíčové tak bude udržení druhé příčky v tabulce.

Na třetí Jablonec mají tříbodový a na čtvrtou Spartu pětibodový náskok. Mimochodem právě na Letné vyřkl včera Tomáš Rosický stejný cíl – druhé místo a zisk poháru. „Nepodceňoval bych ani Jablonec, pan Pelta bude mít taky vysoké ambice. Ale tím prohlášením Sparty se naše ambice nemění. Uvidíme v květnu, kdo měl pravdu,“ pokračoval Šádek.

„Už teď je ale jasné, že jeden z nás se zmýlí. Já věřím, že Tomáš je funkcionářský nováček a pravdu budeme mít my,“ doplnil s úsměvem.

Promluvil také o matadorech z plzeňské obrany, Romanu Hubníkovi a Davidu Limberskému končí po sezoně smlouvy. „Diskuse o nových se otevře na soustředění. Ale přišel nový trenér, oba budou mít celé jaro, aby nás přesvědčili, že pořád můžou být na hřišti přínosem,“ řekl na jejich adresu a pozastavil se u plzeňského odchovance Limberského.

„David už se trošku vidí jako ředitel, je tak nastavený,“ usmál se Šádek. „Ale já si myslím, že je to pořád velmi kvalitní fotbalista. Jestli bude pokračovat ve Viktorce napoví jaro,“ doplnil.

Další z veteránů, Matúš Kozáčik, se stal trenérem gólmanů, ale Šádek nevyloučil, že by v případě nouze vypomohl ještě i v bráně. „Otázku brankáře ale dál řešíme,“ připustil Šádek. Kouč Guľa odmítl, že by měl přijít Martin Vantruba.

Naopak zdá se, že Michael Krmenčík zůstane, i když se o něho zajímá FC Janov. „Nabídka to byla zajímavá, ale zdaleka nenaplňuje naše očekávání. Kluby nejsou schopní vyhovět našim požadavkům. Bude se to asi v zahraničním tisku dál propírat, ale ty představy jsou natolik odlišné, že tam spíš přestoupím já než Michael,“ uzavřel Šádek.