Český šampion tak nastoupí proti soupeři, kterého si v Plzni nepřáli. „Já bych asi nechtěl do Bulharska, ale předpokládám, že tam pojedeme, když to nechci. Na to mám smůlu," uvedl ještě v Ázerbájdžánu hned po odvetě třetího předkola Ligy mistrů s Karabachem generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Jeho tušení se tak do puntíku vyplnilo.

„Člověk si ale už ve čtvrtém předkole nevybere. Všichni soupeři jsou kvalitní. Bude to o aktuálním štěstí a formě," dodal Šádek.

Zatímco Viktoria si v hlavní fázi Ligy mistrů zahrála už dvakrát, Razgrad základní skupinu okusil v sezoně 2014/15, kdy postoupil přes Steauu Bukurešť.

Letos pětinásobný bulharský šampion vyřadil černohorský celek Mladost Podgorica a pak Crvenou zvezdu Bělehrad až v prodloužení odvety, když oba zápasy skončily remízou 2:2.

K prvnímu utkání pocestuje Viktoria Plzeň do Bulharska. Zápas se bude hrát ve středu 17. srpna v Sofii, protože stadion Razgradu nevyhovuje požadavkům UEFA. Odveta se bude v Doosan Areně hrát v úterý 23. srpna.

Los 4. předkola fotbalové Ligy mistrů: Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň, Celtic Glasgow - Hapoel Beer Ševa, FC Kodaň - APOEL Nikósie, Dundalk (Ir.) - Legia Varšava, Dinamo Záhřeb - Salcburk, Steaua Bukurešť - Manchester City, FC Porto - AS Řím, Ajax Amsterodam - FC Rostov, Young Boys Bern - Borussia Mönchengladbach, Villarreal - AS Monako