Balíčky na všechna tři domácí utkání plzeňského klubu v základní skupině Ligy mistrů zmizely během tří dnů. Prodej přímo v pražském Edenu se tak ve čtvrtek ani nezahájí.

„Zájem jsme samozřejmě očekávali obrovský, ale přesto nás množství nocujících překvapilo. Lidé následně bez výjimky využívali možnost odběru tří balíčků, při realitě osmi otevřených pokladen byly balíčky rozebrány během čtyř hodin,“ popsal úterní situaci ve Štruncových sadech generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Viktoria poté rychle vykomunikovala se zástupci UEFA upřesnění kapacitních požadavků evropské fotbalové asociace směrem k prvnímu utkání a do prodeje bylo uvolněno pár stovek samostatných vstupenek na úvodní duel s Borisovem. Ty se začaly prodávat od jedné hodiny odpoledne, ve tři hodiny už byly pryč.

„Je otázkou, zda budou později k dispozici vstupenky také na domácí duely s Barcelonou a AC Milán. Kapacita naší části hlediště je plně obsazena. Do prodeje tak půjdou případná vrácená místa z rezervací UEFA a také týmu soupeře. Tyto informace dostaneme vždy nejdříve 14 dní před samotným zápasem,“ vysvětlil generální manažer viktoriánů.

Pro permanentkáře a do volného prodeje se tak zatím dostalo necelých 10 tisíc vstupenek, čtyři stovky dostalo na jižní tribunu sdružení Pfans. „Pravdou ovšem je, že při stávajícím zájmu bychom kapacitu Edenu naplnili zhruba osmkrát,“ dodal Šádek.

Rozdělení balíčků

- UEFA 1300
- Soupeř 1 600
- VIP (včetně skyboxů) ⋌800
- Partneři klubu 2800
- Tým 1000
- Zaměstnanci klubu 300
- Permanentkáři 3800
- Pfans 400
- Vlastník stadionu 1500
- Bezpečnostní blokace 500
- Volný prodej 6000
Celková kapacita Edenu 20000 míst

Zdroj: Viktoria Plzeň