„Když nedáte gól, nemůžete vyhrát," začal své hodnocení zklamaný trenér Tachova Stanislav Purkart. „Začali jsme dobře, měli územní převahu. Vzadu jsme chtěli hrát na nulu, ale tohle předsevzetí vzalo za své v 19. minutě. Z prvního vážnějšího útoku hostů inkasovali. Trestuhodné bylo, že gól padl po standardní akci, kdy autor branky byl úplně volný," lamentoval nad hodně lacinou brankou v síti Tachova jeho kouč.

„Po inkasované brance jsme se deset minut trápili, pak se kluci zvedli a v závěru poločasu měli zase převahu. Vyrovnání jsme z ní nevytěžili. Ve druhém poločasu jsme soupeře přehrávali, ale co je to platné, když nedokážeme skórovat. Je to už ve čtvrtém utkání, kdy jsme nedali branku," zlobil se Purkart.

Tachov skončil s 19 body sedmnáctý a na tým o příčku výše, Štěchovice, už ztrácí pět bodů. „Představoval jsem si zisk 25 bodů, pak když bylo jasné, že už je nezískáme, tak aby byla ztráta na střed tabulky co nejmenší. Bohužel, to se nám také nepovedlo a jaro bude pro nás hodně složité," poznamenal tachovský lodivod.

Fotbalisté Domažlic prohrou v Zápech propásli šanci přezimovat na třetím místě tabulky. Na tuto příčku se vyhoupl jejich poslední soupeř a Jiskra spadla na pátou pozici.

Domažlický trenér Zdeněk Michálek nemohl v zápase počítat s čtveřicí zraněných hráčů Hrubý, Bárta, Leitl, Došlý naopak v sestavě Jiskry nechyběl viktorián Vůch.

Vše podstatné se odehrálo ve druhém poločase.

To nejprve hostující Mužík střelou z dvaceti metrů otevřel skóre, jenže Zápy stihly nepříznivé skóre otočit. Nejprve v 69. minutě z penalty domácí vyrovnali a o deset minut později přidal vítěznou trefu Pavlík.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání na rozměklém terénu a proti kvalitnímu soupeři. Začali jsme dobře, první poločas jsme byli lepším týmem, ale své šance jsme neproměnili," říkal zklamaný Lukáš Roubal.

Jiskra se prosadila až v úvodu druhé půle, jenže potom sudí odpískal spornou penaltu. „Domácí srovnali, ožili a nakonec využili i jednu naši chybu, kdy to neobsazený hráč trefil z dálky parádně. Opět jsme tak doplatili na neproměňování šancí. Pár jsem jich zahodil i já," připustil domažlický záložník.