V zápase, který Západočeši sehráli v rámci herního kempu ve Španělsku, kapituloval až v posledních vteřinách zápasu a měl velký podíl na cenné remíze 1:1.

V čem vám z pohledu brankáře hrozilo v utkání s Kyjevem největší nebezpečí?
V první půli nebyl soupeř příliš nebezpečný, šance jsme jim nabídli spíše my. Ve druhé půli ale byl nebezpečný hlavně z brejků. Velký pozor jsem si musel dávat na výborného Jarmolenka, u kterého člověk nikdy neví, co udělá.

Pomohla vám šestnáctá minuta zápasu, kdy jste v rozmezí několika vteřin zneškodnil tři vyložené šance soupeře?
Taková situace brankáři vždycky pomůže. Bylo to hodně i o štěstí, ale tak to ve fotbale bývá.

Byli jste blízko vítězství nad předním evropským mužstvem. Jak jste viděl situace při vyrovnávací brance v posledních vteřinách závěru zápasu?
To, že jsme přišli o vítězství, mě samozřejmě mrzí, měli jsme k němu hodně blízko. Dynamo má výborné mužstvo a hrálo proti nám v nejsilnější sestavě. Při vyrovnávací brance vyplaval v šestnáctce hráč soupeře, ve výskoku trefil balon hlavou a nedal mi vůbec šanci.

Podal jste skvělý výkon. Jak ho ocenili spoluhráči a co vám po zápase řekl trenér Koubek?
Jo, kluci i trenér mě pochválili, ale bylo to v mezích, tak nějak standardně (směje se).

V kádru Viktorie je velké konkurence jak u hráčů v poli, tak i mezi gólmany. Jak se s ní vyrovnáváte?
To je úděl nás brankářů, chytat může jen jeden a člověk se s tím musí vyrovnat.

Ve Viktorii je brankářskou jedničkou Matúš Kozáčik. Jak spolu vycházíte?
Perfektně. Myslím, že mohu říci, že máme spolu nadstandardní vztah.

Jak složité je pro brankáře udržet si v sezoně formu, když nemá zápasové vytížení?
Tím, že pravidelně nechytám, je to těžší. Na druhou stranu všichni trénujeme stejně. Jen pozápasový trénink má gólman, který chytal, uzpůsobený trochu jinak.

Jak jste zatím se soustředěním ve Španělsku spokojen?
Počasí jsme čekali lepší, to jsme trochu zklamaní, ale i místní lidé říkají, že je tady letos nebývalá zima. Pořád je to ale lepší než trénovat v mrazu na umělce. Příprava běží podle plánu, hlavní je, aby se nikdo nezranil.