Tým, který v minulé sezoně obsadil druhé místo a doma sbíral body jako na běžícím pásu, z dosavadních třech domácích soubojů získal pouhé dva body. Pravdou je, že svěřenci trenéra Zdeňka Slowika narazili na největší favority – Lhotu, Přeštice a Petřín.

„Potřebujeme doma konečně vyhrát. Ačkoliv jsme předchozí zápasy nehráli špatně, rozhodující jsou výsledky a ty zatím nemáme. Body z venku sice sbíráme, ale doma musíme také vítězit," má jasno rozvadovský lodivod Zdeněk Slowik.

Rozvadov může nepříznivou bilanci napravit již zítra proti Lubům, kterým se úvod soutěže vydařil – z možných patnácti bodů jich získal aktuálně druhý tým tabulky hned třináct.

„Čeká nás velmi silný soupeř. Řekl bych, že hodně bojovný. Jak to dopadne, ukáže až samotné utkání. My ale samozřejmě chceme získat tři body," dodává odhodlaně Zdeněk Slowik.

Šestým kolem o víkendu pokračuje také ČFL. Jedenáctý Tachov po překvapivé porážce 1:3 v Benešově hostí v souboji tabulkových sousedů desáté Štěchovice. V útoku trápící se Domažlice pak přivítají na neutrální půdě v Postřekově nevyzpytatelné Dobrovice.

„Důležité bude, jak vstoupíme do zápasu. To nám poslední dobou nějak nejde. V Postřekově je malé hřiště, a pokud se dostane soupeř do vedení, je nesmírně těžké pak výsledek utkání otáčet," říká kouč Domažlic Milan Dejmek.

Po dvoutýdenní pauze se vrací na scénu také fotbalisté Rokycan. Ty v rámci 6. kola divizní skupiny A čeká na domácí půdě těžký oříšek – souboj se suverénními Karlovými Vary.

„To, že jsme minulý týden nehráli, může být výhoda, ale také i nevýhoda. Myslím si, že to ukáže až samotný zápas. Vary budou samozřejmě favority, ale my určitě nedáme kůži lacino," slibuje Pavel Aubrecht, trenér rokycanského áčka.

Zkušeného trenéra Rokycan trápí zranění některých hráčů. S různými patáliemi se již delší dobu potýká opora Jan Procházka.

„Honza je náš klíčový hráč. Jeho zranění jsou v poslední době opravdu vleklá. Přes týden lehce trénoval, ale jestli nastoupí do sobotního klání s lídrem soutěže, teprve uvidíme," prozradil uznávaný kouč.

„Kdo nám ale určitě bude chybět, je Dan Skopový. Toho sklátila nějaká viróza a do zápasu určitě nenastoupí," dodává Aubrecht.

V akci diváci uvidí i další divizní zástupce Plzeňského kraje. Při chuti hrající Senco hostí na svém hřišti druhý Motorlet Praha. Klatovy přivítají nováčka z Mariánských Lázní a poslední Sušice hraje v Dobříši.