Informace, ve které zástupci UEFA vydali oficiální souhlas s konáním duelů jarní části Evropské ligy v Plzni, dorazila do krajské metropole v pondělí pozdě večer.

„Rozhodnutí jsme uvítali s nadšením, veškeré naše úsilí minulých týdnů jsme právě k tomuto závěru směřovali. Během času zbývajícího do zápasu nás čeká spousta práce, přestože hodnotící zpráva UEFA nám nevytýká zásadní nedostatky. Chceme však pro fanoušky nachystat důstojné prostředí,“ komentoval rozhodnutí UEFA tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

„Veškeré informace o systému prodeje a cenách vstupenek zveřejníme během středy, přednost nákupu budou mít majitelé permanentek,“ ujistil skalní fanoušky Pillár.

Velká radost zavládla v týmu Viktorie. „Doma je doma, stadion je nádherný a tohle bude fantastická premiéra. Díky patří všem, kteří se o to zasloužili,“ prohlásil kapitán Viktorie Pavel Horváth.

„Od začátku jsme preferovali odehrát tento zápas v Plzni. Jsme zde doma, známe každý metr hřiště. Především je to však odměna pro celé město a hlavně všechny naše fanoušky, kteří nám určitě připraví stejně bouřlivé prostředí, jako tomu bylo v dvacetitisícovém Edenu,“ komentoval čerstvou informaci trenér Viktorie Pavel Vrba.

Nadšení z informace, že Viktoria sehraje utkání proti Schalke v Plzni, zavládlo i na plzeňské radnici. „Jsem velmi šťastný, že se společné úsilí podařilo a Plzeň se může těšit na fantastický sportovní zážitek. Pro všechny fanoušky Viktorie bude tento duel odměnou a já věřím, že atmosféra ve Štruncových sadech ještě překoná duely v Edenu,“ řekl primátor města Plzně Martin Baxa.