Na neveřejném zasedání komise vyslechla svědky rozhovoru mezi Bezdičkou a sudím Šlaufem, ve kterém se měl rozhodčí přiznat k přijetí úplatku. „Před komisí jsem musel jen potvrdit slova Bezdičky. Po plážovce na Rapidu jsem byl přímým svědkem rozhovoru, ve kterém Šlauf vyčetl Bezdičkovi, že je vyrovnávacím gólem v utkání s Horní Břízou připravil o třicet tisíc korun, které museli vrátit,“ uvedl včera pro Deník Pavel Řezáč, brankář plzeňského SK ZČE.

Ve prospěch chrásteckého fotbalisty svědčil na disciplinární komisi i Petr Mužík, hrající na podzim za divizní Domažlice: „Na vlastní uši jsem slyšel, jak Šlauf vyčítá Bezdičkovi, že je připravil o třicet tisíc korun. Bylo to po plážovém fotbalu na Rapidu a tak jsem to také disciplinárce sdělil.“

Oba svědkové už vypovídali na policii stejně jako další svědkyně, která byla rovněž rozhovoru Šlaufa s Bezdičkou přítomna. Z rozhovoru údajně existuje i nahrávka, kterou má k dispozici Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality Policie ČR.

Disciplinární komise po včerejším jednání přijala dva závěry. „Uvolnili jsme činnost rozhodčímu Antonínu Liškutínovi od 4. 12. vzhledem k tomu, že komisi nebyly předloženy důkazy o jeho provinění,“ informoval předseda komise Vladimír Krejčí.

Ještě minulý týden zástupci disciplinární komise tvrdili, že jsou schopni případ uzavřít i před tím, než dokončí policie vyšetřování. Včera však už bylo všechno jinak. „Přerušujeme řízení s rozhodčím Šlaufem a hráčem Bezdičkou do doby předání materiálů od policie,“ sdělil Krejčí. Čtyřicetiminutové části včerejšího jednání jeho komise byl přítomen i zástupce policie České republiky.