Trenér Roman Pivarník v úterý svým svěřencům pouštěl na videu první zápas s Astrou hraný v Plzni, který Viktoria prohrála 1:2. „Ukázali jsme si chyby. Doufám, že se jich tentokrát vyvarujeme. V tom prvním utkání jsme věděli jak máme hrát, bohužel jsme to neplnili," řekl ve středu před odletem do Rumunska Pivarník.

Podle něj k vítězství povedou tři věci: hrát kompaktně, vyvarovat se chyb v obraně a být nebezpeční v útoku. „Doufám, že ten zápas dopadne tak, abychom ještě měli šanci na postup," přál si trenér.

Pivarník nevnímá výjimečný tlak před mačem s Giurgiu. „Tlak je stále stejný," konstatoval.

Pivarník kvitoval návrat stopera Romana Hubníka do sestavy. Kapitána Viktorie považuje za důležitý článek obrany. „S ním je defenziva pevnější," dodal kouč.

Nevyloučil změny oproti nedělnímu ligovému zápasu na Dukle. „Uvidíme podle zdravotního stavu, protože někteří hráči ještě v úterý netrénovali nebo trénovali sami. Uvidíme, jak budou vypadat na předzápasovém tréninku. Podle toho se rozhodneme, ale pokud budou změny, tak minimální," uvedl Pivarník.

Kvůli nemoci bude chybět útočník Michal Ďuriš.

Tajenkou zůstává i rozestavení. V Plzni proti Giurgiu hrála Viktoria systémem 4-4-2, ale poslední dvě utkání v lize se Spartou a na Dukle přešla na 4-2-3-1. „Systém rozestavení ještě zvažujeme, protože soupeř rozestavení také často mění. Nechci předbíhat," uzavřel Pivarník.