Šlágrem 27. kola nejvyšší krajské soutěže bude bezesporu páteční derby třetích fotbalistů Rokycan se čtvrtým Mýtem. Oba celky mají v tabulce shodný počet 46 bodů, a tak v tomto přitažlivém souboji půjde o hodně.

Mírným favoritem jsou Rokycany, které na podzim svého protivníka přehrály na jeho hřišti 3:1. Ale ani Mýto není úplně bez šance a rozhodně neskládá zbraně předčasně. „Je to derby dvou okresních celků v krajském přeboru. O motivaci je tedy na obou stranách postaráno. Před sezonou jsme si ani nepomysleli, že budeme čtyři kola před koncem s Rokycany bojovat o medailové příčky,“ říká kouč Mýta Zbyněk Drozda.

„Soupeř má obrovskou kvalitu. Co jsem měl možnost vidět, tak se herně zvedl. Má hrozně rychlý přechod do útoku. Nebezpečný je zejména po stranách,“ uznává kvality Rokycan trenér Drozda. „Důležité bude eliminovat jejich klíčového hráče Michala Černého, který Rokycanům tvoří hru. Dobrou formou disponuje také Matěj Trojanec,“ upozorňuje.

„Ale rozhodně nic předem nevzdáváme. Do Rokycan jedeme s pokorou, ale zároveň s vědomím, že pokud budeme plnit taktické pokyny, vyvarujeme se chyb v obraně a budeme proměňovat vypracované příležitosti, máme šanci na úspěch,“ ví kouč Mýta.

Fotbal o víkendu ale nebude jen o krajském přeboru. Západočeští fanoušci se mohou v rámci Plzeňského kraje těšit také na divizní derby mezi fotbalisty Doubravky a Klatovy. Senku patří měsíc před koncem ročníku sedmá příčka (41 bodů). Klatovy jsou s odstupem pěti bodů na desáté pozici, při vyrovnanosti divizní tabulky jen těsně nad čarou sestupu. „Ani my však nemáme záchranu stále jistou. Máme 41 bodů a tabulka je velmi vyrovnaná. O setrvání v soutěži budeme ještě bojovat,” má jasno trenér Senka Luboš Vašica.

Doubravka má na jaře dobrou formu, díky které se svěřenci trenéra Vašicy odpoutali ze sestupových bod. V posledních dvou zápasech však Plzeňané vyšli bodově naprázdno. „Je to tak. Poslední dva duely se nám výsledkově nepovedly, prohráli jsme s Přešticemi 0:1 a v Praze na Aritmě 0:2. I proto chceme zvítězit, hrajeme navíc doma,” připomíná Vašica.

A jaké zkušený plzeňský trenér očekává utkání? „Hlavně bojovné. Ani jeden z týmů nebude chtít udělat chybu. Možná to bude svázané trošku taktikou. My se musíme zlepšit hlavně v koncovce. Šance si totiž vytváříme, ale v předchozích dvou týdnech jsme neměli klid na svých kopačkách, ani potřebné štěstí,” dodává Luboš Vašica.

V akci budou také třetiligové Domažlice, které hrajív sobotu od 17 hodin na půdě silné Dobrovice. Potvrdí Chodové dobrou formu z posledních tří zápasů, ve kterých získali skvělých sedm bodů s celkovým skóre 14:4?