Ostře sledovaný šlágr 25. kola nejvyšší krajské soutěže mezi domácími Rokycany a vedoucím Tachovem skončil podle očekávání. Suverénní lídr vyhrál na hřišti ex-divizního celku 2:0, když se o obě branky tachovských hráčů postaral Marek Ruda. „Chceme dokázat, že mezi námi a Tachovem není až takový rozdíl, jaký ukazuje tabulka,“ řekl před samotným hitem kola krajského přeboru rokycanský trenér Robert Vágner.

A svým způsobem měl pravdu. Rokycany i přes porážku mohou být se svým výkonem spokojené. Ostatně o tom hovořil i trenér soupeře Martin Knakal. „Rokycany hrály dobře. Musím přiznat, že kdyby byli domácí efektivní v koncovce, mohli klidně vyhrát. Jenže v útočné fázi nebyli tolik přesní. Skvělý výkon navíc podal náš brankář Dan Houdek, který si připsal několik skvělých zákroků. Obzvlášť jeden, který by znamenal snížení z pohledu Rokycan na 1:2, byl velmi důležitý,“ chválil svého gólmana tachovský kouč.

První celek tabulky, který v probíhajícím ročníku ztratil pouze jediný bod, čekají do konce sezony už jen čtyři duely. Tachov doma vyzve rezervu Domažlic, Sušici a Lhotu. Venku se představí jen ve Stříbře. A jaký je Knakalův cíl pro závěrečnou fázi sezony? „Momentálně se soustředíme jen na nejbližší zápas proti Domažlicím. Chceme vyhrát a vrátit soupeři pohárovou porážku 1:5,“ vysvětluje kouč Tachova.

DOMAŽLICE SE FOTBALEM BAVÍ

Další gólovou přestřelku o víkendu zažili fotbalisté třetiligových Domažlic, kteří remizovali na Vyšehradě 4:4. Cíl neprohrát tak parta trenéra Pavla Vaigla splnila. „Začali jsme špatně, brzy jsme inkasovali, ale potom jsme se zvedli a troufnu si říci, že jsme si zasloužili vyhrát. Bohužel jsme dostali gól ve čtvrté minutě nastavení,“ litoval trenér Jiskry Pavel Vaigl, jehož hráči v následném penaltovém rozstřelu čtyřikrát selhali. „Ani bych neřekl, že je to o nemohoucnosti hráčů, ale spíš o klidu v hlavě,“ míní.

Jedno je jisté. Jiskra i nadále baví fanoušky ofenzivním pojetím hry, někdy i na úkor výsledků. Nejlepší útok soutěže (a zároveň čtvrtá nejhorší defenziva) čeká další zápas už v sobotu proti Benátkám nad Jizerou a otázka zní: Kolik gólů padne tentokrát? A kdo odejde ze hřiště jako vítěz?