Běžela 90. minuta a po souboji s Radimem Řezníkem se ve velkém vápně k zemi sklátil útočník Sportingu Dost. Nařízený pokutový kop Hruška zlikvidoval. „Riskl jsem pravou stranu a vyšlo to. Nepřemýšlel jsem nad tím, jestli balon chytím,“ řekl Hruška. Přestože byl po verdiktu rozhodčího Stielera rozzlobený, neměl problém se zkoncentrovat. Pokud by Dost penaltu proměnil, neprodlužovalo by se.  

„Jsem zklamaný, protože postup se dal uhrát. Brzkým gólem Marka Bakoše jsme jim sebrali vítr z plachet. Může nás mrzet fakt, že jsme nedali gól v Lisabonu,“ povídal Hruška.

Výhra 2:1 nad Sportingem Lisabon na postup nestačila.Zdroj: Martin Skála

Více než inkasovaný gól v prodloužení ho mrzí první branka z nastavení první půle před týdnem v Lisabonu. „Teď to bylo dobře kopnuté, hráč si na balon dobře naběhl a skvěle trefil. Když se to dobře udělá, tak se to špatně brání,“ ví Hruška.

Gólman Viktorie předvedl několik skvělých zákroků. Prožívá nejlepší sezonu kariéry? „Já doufám, že ještě nějaké sezony odchytám. Tahle sezona ale není špatná. Zápasy v evropských pohárech jsou o něčem jiném a já jsem si je všechny užíval,“ tvrdil.

Fanouškovské vyvolávání svého jména po chycené penaltě a na konci utkání bral s pokorou. „Nejsem typ, který by vyhledával popularitu. Nechci říct, že je mi to nepříjemné, ale prostě to nevyhledávám,“ konstatoval Hruška.

S gólmanem Sportingu a reprezentantem Portugalska Rui Patriciem si vyměnil dres. „Pro mě dobrý úlovek,“ usmíval se Aleš Hruška.

Výhra 2:1 nad Sportingem Lisabon na postup nestačila.
Trenér Vrba: Jsem hrdý na své hráče