Na svůj první gól v aktuální ligové sezoně si ale obránce Viktorie Plzeň Radim Řezník musel počkat až do čtrnáctého kola – trefil se v utkání proti Slovácku a přispěl tak k výhře 4:1.

„Nevím, jestli je to pro mne úleva, že jsem se konečně trefil. Samozřejmě mě to těší, ale hlavně jsem rád, že jsme utkání zvládli a máme z něj tři body. Můj gól, to je spíše taková třešnička,“ svěřil se po utkání autor třetí branky Viktorie.
Řezníkův gól byl kuriózní. Ve 36. minutě zápasu domácí obránce Daníček stáhl před brankou Jana Kopice a Plzeň kopala penaltu. Kolářovu střelu Heča vyrazil, stejně jako dorážku Hrošovského, k odraženému míči se střemhlav vrhl Radim Řezník a z brankové čáry dopravil na zemi míč hlavou do sítě.

„Gólman dvakrát vyrazil balon, míč mně nejdříve spadl na prsa a pak jsem doklepl do sítě hlavou. Byl jsem tam a za to jsem byl odměněn,“ popsal zajímavou situaci obránce Viktorie.

Domácí začali zápas, i pod dojmem vítězství v pohárovém zápase před osmi dny, sebevědomě. „Už v Plzni dokázali, že umí kombinovat a stejné to bylo i teď. Hráli jsme venku, nechtěli jsme otvírat hru a čekali jsme na brejky, což se nám dařilo. Škoda, že jsme nevyužili další šance, i Slovácko tam mělo některé závary, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ uvedl Řezník.

Viktoria dosáhla čtrnácté výhry z dosud čtrnácti odehraných zápasů. Je to skvělá série, ale my zůstáváme i nadále pokorní. Jdeme zápas od zápasu s tím, že chceme i nadále vyhrávat a doufám, že v tom budeme pokračovat,“ říká.