Řezník rozjásal vítězným gólem Viktorii

Jablonec, Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň dokázali v posledním letošním zápase vyhrát v Jablonci na hřišti jednoho z největší konkurentů v boji o titul 2:1. Vítězný gól vstřelil v posledních vteřinách zápasu obránce Radim Řezník.

30.11.2014 2

Radim Řezník a Milan Petržela se radují z vítěznéop gólu.Foto: Foto: ČTK

Plzeň nastoupila oproti utkání minulého kola proti Bohemians se dvěma změnami v sestavě. Reprezentanta Hořavu, který se v týdnu podrobil artroskopickému zákroku kolena, nahradil Kolář. Ve stoperské dvojici vedle Procházky nastoupil Hubník místo Hejdy, kterého v týdnu trápily bolesti zad.

Hosté celou první půlhodinu zápasu tahali za kratší konec. Jablonečtí hráči byli rychlejší, důraznější, odvážnější a především přesnější v kombinaci.

Plzeňané byli pozdě u odražených míčů, srážely je i nepřesné přihrávky.

Severočeši se dostali v prvním poločase do dvou vyložených brankových příležitostí. Ve 20. minutě Doležal našel přesnou zpětnou přihrávkou v šestnáctce hostů Crnkiče, ale ten stoprocentní šanci spálil, když netrefil branku.

O pět minut později podržel Plzeň brankář Kozáčik, který chytil střelu Romera.

Po půlhodině se hra vyrovnala. Příležitost otevřít skóre měl pět minut před přestávkou plzeňský Pilař, který se po přihrávce Petržely dostal až do šestnáctky Jablonce, jenže mířil vysoko nad.

První brzy po přestávce udeřila Plzeň. Kolář získal u půlicí čáry míč, utekl po pravé straně a z jeho přihrávky poslal míč do sítě Tecl – 0:1.

Vzápětí mohla Viktoria svůj náskok zvýšit. Akci opět rozehrál Kolář, přihrával Tecl a Vaňkovu bombu k tyči vyrazil gólman Hrubý.

Na druhé straně byl blízko vyrovnávací brance Kopic, jeho střela hlavou se naštěstí pro hosty odrazila od břevna.
V 66. minutě už ale Kopic mířil přesně, střelou ze dvaceti metrů k tyči překonal Kozáčika – 1:1.

Plzeň se však s remízou nechtěla smířit a hnala se dopředu. Rozhodující úder si schovala až na poslední vteřiny zápasu. V nastaveném čase se po Kovaříkově centru dostal k odraženému míči obránce Řezník a přesnou střelou levačkou k tyči zařídil svému týmu důležitou výhru.

„Do zápasu jsme nevstoupili dobře, půl hodiny byl Jablonec lepší. Dobře nás napadal, byl agresivnější, náš výkon se mi nelíbil. Po třiceti minutách jsme srovnali krok. Druhou půli to bylo vyrovnané utkání, hrálo se nahoru dolů. Dali jsme gól, mohli jsme Vaňkem zvýšit náskok, ale po nedorozumění Koláře s Hrošovským jsme inkasovali. V závěru chtěly vyhrát oba týmy, štěstí se usmálo tentokráte na nás. Šli jsme mu však naproti, do posledních chvil jsme hráli útočně," komentoval zápas trenér Viktorie Plzeň Miroslav Koubek.

Západočeši tak přezimují v čele první ligy s náskokem jednoho bodu na druhou Spartu a pěti body na třetí Jablonec.

FK Baumit Jablonec – FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:0). Branky: 66. Kopic - 52. Tecl, 90.+2 Řezník. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Mencl. ŽK: F. Novák, Hübschman, Mingazov - Kovařík. Diváci: 5089.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, M. Kysela, F. Novák - Hübschman - Kopic, Mingazov (90. Mišůn), M. Pospíšil, Crknič (71. Jun) - Martin Doležal I. Trenér: Šilhavý.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, R. Hubník, Procházka, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela, D. Kolář (81. Bakoš), Pilař (74. Rajtoral) - Tecl (89. Holenda). Trenér: M. Koubek.