„Myslím si, že se mi premiéra vydařila. Góly se ale koneckonců ode mne očekávají. Věřím, že v tom budu pokračovat,“ komentoval svůj střelecký výkon Jakub Řezníček, který ještě na jaře střílel branky v nejvyšší soutěži za brněnskou Zbrojovku. Čtyři góly proti týmu, který sestoupil z divize, však nepřeceňuje. „První zápas mně vyšel, ale byl to přece jen soupeř z nižší soutěže. Musím ve střílení gólů pokračovat i proti silnějším týmům, hlavně pak v lize a v evropských pohárech,“ uvědomuje si odchovanec příbramského fotbalu, který kromě mateřského klubu a Brna nastupoval v české lize také za Mladou Boleslav, Spartu a České Budějovice.

Řezníček si je vědom velké konkurence ve Viktorii na postu hrotového útočníka. „Mým úkolem je přesvědčit trenéra svými výkony natolik, abych mohl hrát, abych dostal šanci. Musím střílet góly, ty za mě hovoří,“ má jasno devětadvacetiletý fotbalista.

S tím, že ho čeká tvrdý boj v sestavě o místo na hrotu útoku, počítá. „Je na trenérovi, komu dá šanci. Pokud příležitost nedostanu, musím dál pracovat tak, aby přišla,“ říká autor šestapadesáti ligových gólů, který sní o Lize mistrů. „To je snem snad každého fotbalisty, nejvíce, co můžete hrát. Je to však ještě daleko, nejdříve musíme projít těžkou kvalifikací,“ říká Jakub Řezníček.