Po výhře 5:2 nad Kolovčí, zvítězili plzeňští mladíci nad divizními Rokycany 6:1.

Úvod utkání byl vyrovnaný a domácí se prosadili až po dvaceti minutách, kdy Kůžel uvolnil Dvořáka a ten vstřelil první gól. Úspěšnou koncovku si Dvořák za chvíli zopakoval, když využil chyby hostů v rozehrávce, zmocnil se míče a po sólu skóroval podruhé. Těsně před přestávkou ještě zvýšil Kyndl na 3:0.

I ve druhém dějství byla juniorka při chuti. Opět Kyndl prudkou střelou přidal čtvrtý gól, za pár minut Lukeš pátý a technický lob Vaněčka znamenal vedení 6:0.

Rokycany dosáhly na čestný úspěch až v posledních vteřinách po střele Cibulky.

Jeden z dvojice plzeňských trenérů Martin Lepeška měl i přes vysokou výhru k výkonu mužstva výhrady.

„Prvních dvacet minut nebylo z naší strany optimálních, ale potom přišlo zlepšení. Vysoká výhra s divizním soupeřem je určitě povzbuzením, ale mrzí velké množství nevyužitých brankových příležitostí. Kdyby zápas skončil 12:1, nemohl by se nikdo divit. Na tom budeme muset ještě zapracovat.“

Od dneška až do soboty je juniorka Viktorie na zimním soustředění v Žinkovech. Po návratu ji čeká další přípravné utkání v sobotu dopoledne v Luční ulici, kde hostí třetiligovou domažlickou Jiskru.

Na doubravecké umělé trávě byl prvním kolem zahájen už tradiční zimní turnaj pod názvem Memoriál Josefa Ibermajera.

Pořádající Doubravka vstoupila do pátého ročníku impozantně, když rozstřílela Černice vysoko 7:2.

Už v poločase vedli doubravečtí borci 5:0. Hrající trenér Pavel Vaigl ale vítězství nad celkem z I. A třídy nepřeceňoval. „Je to pořád jen a jen příprava. Důležité je, že mám v této fázi celý hráčský kádr pohromadě, nikdo nemarodí a nikdo nechce odejít někam jinam. Vytáhli jsme z dorostu do přípravy Zdeňka Klaina a je na něm, jak s touto šancí naloží.“

Další střelecké hody byly k vidění v souboji plzeňského SK ZČE s Nýřany. Došlo i k překvapení, když celek nejvyšší krajské soutěže remizoval 4:4 s týmem, který startuje v I. B třídě.

„Byla to naše první příprava a do sestavy se dostali i čtyři hráči z béčka,“ konstatoval Petr Kural, trenér SK ZČE. V jeho hráčském kádru dojde přes zimu k některým změnám. „Pokračují odchody do Německa. Tentokrát tam jdou Mašek a Pata. Navíc ještě asi ztratíme Víta, který vstoupil do přípravy v Praze s jedním divizním celkem. Ztráty se pokusíme nahradit z vlastních zdrojů,“ uvedl petřínský kouč.

Proč stále mizí z našich klubů hráči do Německa?

Na to má Petr Kural svůj názor: „Asi se jim nechce tolik trénovat. Tam si pohodlně zahrají nižší soutěž než doma, v mužstvu, kde se tolik netrénuje, a ještě dostanou nějakou tu finanční odměnu. Sportovně jdou však dolů, což je jim asi jedno.“