Plzeňané museli v zápase dvakrát dohánět náskok soupeře.
Viktoria nastoupila s posilami z prvoligového A týmu brankářem Lukášem Krbečkem v brance, Knakalem v obraně, Šimlem a Šmejkalem v záloze a Psohlavcem v útoku. Zaspala však začátek utkání a od čtvrté minuty prohrávala vlastním gólem.

Hosté ze severu Čech se ale z vedení radovali je deset minut, kdy po pěkné akci Šmejkala vyrovnal Leitl.
Jenže brzy po přestávce se situace pakovala. Už v první minutě druhého poločasu se nechal přesprintovat domácí obránce Bauer a po centru hostů Bárta neuhlídal nabíhajícího Holečka, který hlavou skóroval.

Domácí zachránili alespoň remízu čtyři minuty před koncem zápasu. Šiml zahrával do pokutového území přímý kop a jeden ze zadáků Varnsdorfu poslal hlavou míč do vlastní sítě.

„Chtěli jsme potvrdit výborný výkon z posledního utkání proti Vlašimi, ale to se nám bohužel nepodařilo. Soupeř hrál v úvodu obou poločasů koncentrovaněji než my, dvakrát jsme zbytečně inkasovali. Nás potom stálo spoustu sil, abychom vyrovnali. Ztráta bodů nás mrzí, ale o záchranu bojujeme dál. Do konce soutěže zbývá ještě osm kol,“ komentoval sobotní duel trenér Viktorie Jiří Skála.

FC Viktorie Plzeň B – Slovan Varnsdorf 2:2 (1:1). Branky: 14. Leitl, 86. vlastní – 4. vlastní, 46. Holeček. Rozhodčí: Váňa – Zeman, Blažej. ŽK: 1:3. Diváci: 100.

Viktoria: L. Krbeček – Chvojan, Bauer, Knakal, Bárta – Šmejkal (74. Trantina), Šiml, Staněk, Dvořák – Leitl, Psohlavec (74. Mudra). Trenér: Jiří Skála