Druhou porážku v řadě utrpěli v Letní lize fotbalisté Viktorie Plzeň B. Svěřenci trenéra Pavla Fořta přivítali v sobotu v Luční ulici Táborsko a v duelu plném obratů prohráli 2:3.

Do vedení se po půl hodině hry dostalo Táborsko. Střela z volného přímého kopu se odrazila od tyče branky gólmana Staňka přesně na nohu Dybalovi, jenž lehce doklepl míč do sítě.

Plzeňané našli však odpověď ještě do konce první půle. Pavel Hezoučký se postavil ke standardní situaci a parádní střelou přes zeď rozvlnil síť.

Po změně stran posílený plzeňský B tým, za který kromě gólmana Staňka nastoupili z prvního týmu i stopeři Filip Kaša a Šimon Gabriel, v záloze Miroslav Káčer, Marko Alvir a na křídle Ubong Ekpai, otočil skóre duelu.

Střídající Pecháček si dobře naběhl na pěkný centr Hezoučkého a hlavou nasměroval balon mezi tři tyče.

Plzeňská radost ale netrvala dlouho. Emanuel Tolno utekl vzápětí domácí defenzivě a srovnal na 2:2.

Utkání pozvolna směřovalo k remíze, kterou však odmítl táborský střelec Tolno, jenž tři minuty před koncem řádné hrací doby doklepl na zadní tyči centrovaný míč za záda Staňka.

„Sehráli jsme dobré utkání, proti těžkému soupeři, v němž většina hráčů bojuje o setrvání v druholigovém kádru. Bohužel jsme ale znovu doplatili na špatné bránění standardních situací. Na tom musíme zapracovat, stejně tak na ofenzivní fázi. Bylo tam sice již více náběhů než v předchozích zápasech, ale hru v útočné třetině hřiště ještě musíme vylepšit. Jinak jsme byli poměrně aktivní a v poli častěji na balonu,“ řekl po utkání trenér Viktorie Plzeň B Pavel Fořt.