Bylo to před lety v mezistátním utkání týmů do 21 let a na ten zápas hned tak nezapomene. „Už dvě hodiny před utkáním bylo na tribunách jednadvacet tisíc diváků a házeli po nás kameny. S bouřlivým prostředím samozřejmě počítáme, ale kameny snad už tentokrát na nás létat nebudou. I když Tomáš Sivok mně říkal, že se máme na co těšit,“ říká forvard západočeského týmu.

V prvním zápase v Praze na vás bylo vidět, že jste hrál s velkou chutí. Těšíte se na odvetu, i když vás asi čeká na hřišti pekelná atmosféra?

Já si zápasy evropských pohárů užívám. A na odvetu se těším. I v tomhle prostředí.

Nemáte od Tomáše Sivoka informaci, zda v odvetě nastoupí největší hvězda Španěl Guti, který přišel do Besiktasu před dvěma týdny?

Podle Tomáše nenastoupí. Říkal mi, že Real začal s přípravou na novou sezonu později a Guti na tom ještě není tak dobře, aby utkání kondičně zvládnul. Údajně by ještě měsíc měl trénovat individuálně.

Po prvním zápase v Praze jste si vyměnil dres právě s Tomášem Sivokem. Kdo přijde na řadu teď?

Já na to moc nejsem, abych někoho přemlouval, aby mi dal dres. Maximálně si ho vyměním s Tomášem Zápotočným nebo Filipem Hološkem, budou–li na hřišti.

Jaká taktika může podle vás vést v odvetě k úspěchu?

Musíme hrát všichni do jednoho zodpovědně dozadu. A také věřím, že nám vyjde minimálně jeden z brejků. Domnívám se, že Turky potrápíme. Oni jsou si tak jistí po remíze v Praze, že nás nejspíš znovu podcení.

Myslíte si, že je výborný výkon Viktorie v prvním poločase ani trochu nevaroval?

Trochu ano, ale oni budou hodně spoléhat na to, že dali v Praze gól, a také na podporu diváků. A na to, že my si z atmosféry na stadionu sedneme na zadek a nezvládneme to.

Očekáváte, že Besiktas pod tlakem diváků, kteří jeho hráče poženou dopředu, zahájí utkání náporem?

Já myslím, že ne. Očekávám opatrnější začátek než v prvním utkání v Praze.