Svěřenci kouče Pavla Vrby přijedou z Prahy do dějiště zápasu v sobotu. Nároďák se ubytuje v hotelu Golden Fish na Borech. „Začnou obědem a skončí v neděli pozápasovou večeří. V hotelu budou spát pouze ze soboty na neděli. Od fotbalové reprezentace jsme dostali strohý náhled požadavků. Jsou tam dva až tři druhy masa, například rybí či kuřecí, a hodně zeleniny. Jde o samá dietní jídla," vyjmenovala Kateřina Štenglová z hotelu Golden Fish.

Česká reprezentace nepřiveze svého kuchaře, ale spoléhá na ty hotelu Golden Fish. „Po zkušenostech, jaké u nás měli fotbalisté CSKA Moskva, Manchesteru City a Bayernu Mnichov, nám věří. Podle požadavků budou čeští fotbalisté strašně skromní," dodala.

Fotbalisté Islandu složí hlavu v hotelu Angelo vzdáleném pár metrů od stadionu ve Štruncových sadech. Islanďané jsou na informace o svém pobytu strozí. Dotazy jim bude možné položit až během soboty na oficiální tiskové konferenci. Jestli mají speciální požadavky ohledně stravy, pokoje s určitým počtem lůžek nebo například vyblokované fitness centrum jen pro svoji potřebu, nelze zjistit.

Česká reprezentace vyběhne k předzápasovému tréninku v sobotu v 19 hodin. Fanoušci mohou vidět Rosického a spol. na vlastní oči, protože celá příprava bude pro ně otevřená. „Z působení v Plzni velmi dobře vím, že fanoušci tady umí vytvořit fantastickou atmosféru. Budeme je samozřejmě potřebovat během velmi těžkého zápasu s Islandem, ale rádi se s nimi uvidíme a pozdravíme už při předzápasovém tréninku," vzkázal trenér reprezentace Pavel Vrba.

Přístupná bude horní část hlavní tribuny. Její brány se otevřou v 18:30 hodin, vstup na tribunu je možný přes přilehlá úniková schodiště.

Na tréninku budete marně po hřišti hledat středopolaře Lukáše Váchu a ´domácího´ obránce Davida Limberského. Oba reprezentanty vyřadilo ze hry zranění kolena.

Podobně důležitý zápas se v Plzni nehraje poprvé. Před dvěma roky v kvalifikaci o mistrovství světa v Brazílii česká reprezentace porazila Maltu 3:1. V neděli proti Islandu požene nároďák za vítězstvím vyprodaná Doosan Arena. Fanoušci by se měli připravit na zádrhel při parkování. Parkovací dům Rychtářka bude rezervovaný pro potřeby UEFA. Uzavírka pro veřejnost potrvá celý den. Do objektu tak vjedou pouze držitelé vyhrazeného stání a uživatelé pozvaní UEFA.

Speciální bezpečnostní opatření ve městě se kvůli reprezentačnímu zápasu nechystají. „Podle zatím dostupných informací jsme nevyhodnotili utkání jako zvlášť rizikové. Ve městě bude pouze zvýšený počet hlídek a budeme dohlížet také na plynulost dopravy," informovala mluvčí policie Ivana Jelínková. Policisté se zaměří hlavně na okolí stadionu ve Štruncových sadech.

A na závěr dobrá zpráva pro milovníky piva. Po zápase s Islandem každý dospělý fanoušek po předložení vstupenky dostane plechovku piva zdarma. Pěnivý mok pro fandy vybojoval Vrba díky výhře v sázce s pivovarem Gambrinus.