Už jen hodiny dělí Plzeň od velkého fotbalového svátku. Ve čtvrtek večer ve 20.45 hodin bude Doosan Arena svědkem důležitého utkání kvalifikace o mistrovství Evropy – proti Čechům se postaví národní mužstvo Kazachstánu.

Česká reprezentace si stadion v Plzni nevybrala náhodou. Svěřenci trenéra Pavla Vrby se mohou spolehnout na velkou podporu publika, které na tribunách dokáže vytvořit skvělou atmosféru.

„Míříme do fotbalového města, kde se cítíme velmi dobře. Věříme, že nás diváci zase poženou za úspěšným výsledkem," vzkázal fanouškům trenér české reprezentace Pavel Vrba. Charismatickému kouči přirostla Plzeň k srdci a právě on má velkou zásluhu na tom, že se stala fotbalovým městem. Navíc český národní tým v Doosan Areně neprohrává. Před třemi lety tu porazil Maltu (3:1) a loni v listopadu Island (2:1).

Zatímco Češi dorazí z Prahy do Plzně až ve středu, Kazaši jsou tady už od soboty. Bydlí v hotelu Marriott a s výjimkou dneška, kdy si zatrénují v Doosan Areně, se připravují každý den na stadionu divizního SK Dynamo ZČE Plzeň.

„Pro nás je velkou ctí, že můžeme hostit národní mužstvo Kazachstánu," říká Radek Vodrážka, šéftrenér mládeže Dynama. Kazaši si stadion vybrali na internetu a za každý trénink platí 3500 korun. Zatímco jejich dnešní trénink v Doosan Areně je uzavřený, Češi jej pro fanoušky otevřeli. Začíná v 18.15 hodin a potrvá hodinu. Přístupná bude jen horní část hlavní tribuny Doosan Areny.

Akce pro fotbalové fanoušky

  • Středa od 18:15 do cca 19:30 hodin mají čeští reprezentanti v Doosan Areně trénink, který bude celý přístupný veřejnosti.
  • Čtvrtek odpoledne. Je přichystaná velká akce na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Program odstartuje už v 15.00. Na fanoušky čekají soutěže o ceny. Například test poznáš poslepu Gambrinus mezi třemi náhodnými vzorky piva? Ve spolupráci s partnery české fotbalové reprezentace si budete moci vyzkoušet také test rychlosti kopu, nechat si namalovat vlaječky nebo mušketýrský knírek naobličeje. Zahrát si stolní fotbálek nebo minigolf. Přítomní budou také internacionálové a vystavena originální trofej Zlatý míč, který získal nedávno zesnulý Josef Masopust. Akce vyvrcholí promítáním zápasu na velkoplošné obrazovce.
  • Čtvrtek večer. Výkop utkání je stanoven na 20:45 (vysílá ČT Sport). Zbývá posledních pár desítek vstupenek. Stojí 990, 690 a 490 korun. Čtenáři našeho Deníku mohou jít na zápas ZDARMA. Vstupenku získají jako dárek, pokud si naše noviny předplatí, i stávající předplatitelé mohou vstupenku dostat jako odměnu ve věrnostním systému ABO Bonus. Nabídka platí do vyčerpání zásob. Více informací na tel. 724 953 338.