Předchozí
1 z 7
Další

12. 10. 2012: Česko – Malta 3:1

Branky: 34. Gebre Selassie, 52. Pekhart, 67. Rezek – 38. Briffa.

Závěr neúspěšné kvalifikace o mistrovství světa 2014. Trenér české reprezentace Michal Bílek měl v sestavě Františka Rajtorala, Jana Rezka, Davida Limberského, Petra Jiráčka, kterého v 73. minutě střídal Vladimír Darida. Aplaus tribun sklidil v nastaveném čase brankář Petr Čech. Plzeňský odchovanec totiž chytil Mafsudovi pokutový kop nařízený po údajném faulu Petržely.

2012, Malta, František Rajtoral.2012, Malta, František Rajtoral.Zdroj: archiv Deníku

16. 11. 2014 Česko – Island 2:1

Branky: 45.+1 Kadeřábek, 72. vlastní Bödvarsson – 9. Sigurdsson.

Kvalifikace o Euro 2016, s Petrem Čechem v brance a režisérem hry Tomášem Rosickým, kterého střídal v poslední minutě plzeňský Václav Procházka, hrál i Vladimír Darida. Trenérem byl Pavel Vrba, který se vrátil jako kouč národního týmu do míst, kde sbíral úspěch s Viktorií. O utkání byl enormní zájem, měsíc dopředu bylo vyprodáno. „Island už dávno nepatří mezi fotbalové trpaslíky – teprve Rosický & spol. odčarovali kouzlo ostrovanů, kteří do dnešního večera neinkasovali,“ psal tehdy Deník.

„Island byl zatím nejsilnější soupeř,“ prohlásil plzeňský rodák v brance českého týmu Petr Čech.

2014, Island, Tomáš Rosický2014, Island, Tomáš RosickýZdroj: archiv Deníku

3. 9. 2015: Česko - Kazachstán 2:1

Branky: 74. a 86. Škoda – 21. Logviněnko.

Ta samá kvalifikace a další famózní obrat v zaplněné Doosan Areně. Kouč opět Pavel Vrba a v sestavě David Limberský, Václav Procházka, Vladimír Darida a na posledních pět minut i Jan Kopic ve svojí kvalifikační premiéře. „Zápas jen potvrdil, že v Evropě není slabých soupeřů,“ tvrdil tehdy český trenér Pavel Vrba. Jeo tým dlouho prohrával. „Místy jsme si vytvořili drtivý tlak a Milan Škoda vše korunoval dvěma góly,“ doplnil kouč.

2015, Kazachstán, Václav Procházka2015, Kazachstán, Václav ProcházkaZdroj: archiv Deníku

14. 11. 2019: Česko – Kosovo 2:1

Branky: 71. Král, 79. Čelůstka – 50. Nuhiu.

To už bylo za trenéra Jaroslava Šilhavého, který pochází z nedalekého Chotěšova. „Na Plzeňsko jezdíme čas od času za příbuznými na návštěvu, i když už ne tak často jako dřív,“ uvedl Jaroslav Šilhavý tehdy v rozhovoru pro Deník.

Při utkání mu však bylo úzko. Češi v kvalifikaci o EURO 2020 otáčeli v závěru, aby pak oslavili postup. Z tehdejších viktoriánů hrál Jakub Brabec, Michaela Krmenčíka střídal v 61. minutě Zdeněk Ondrášek, který později přestoupil do Plzně.

2019, Kosovo, Zdeněk Ondrášek2019, Kosovo, Zdeněk OndrášekZdroj: archiv Deníku

15. 11. 2020: Česko – Izrael 1:0

Branka: 7. Darida.

Divná doba Covidu a utkání bez diváků, národní tým vedl jako kapitán plzeňský rodák Vladimír Darida, jenž také už v sedmé minutě rozhodl o hubeném vítězství českého celku. „Mně se v Plzni hrálo vždycky velmi dobře,“ prohlašoval záložník už před zápasem.

V sestavě byli byli také dva tehdejší vikoriáni - stoper Jakub Brabec a útočník Zdeněk Ondrášek. Klubem prošel i Aleš Matějů, který hrál za národní tým potřetí, ale poprvé to bylo v soutěžním zápase. Střídali Jan Kopic, Michael Krmenčík a Matěj Vydra.

2020, Izrael, Vladimír Darida2020, Izrael, Vladimír DaridaZdroj: archiv Deníku

18. 11. 2020: Česko – Slovensko 2:0

Branky: 17. Souček, 55. Ondrášek.

Jen o pár dnů později nastoupili čeští fotbalisté k federálnímu derby proti Slovensku, za které hráli i exviktoriáni Patrik Hrošovský a Michal Ďuriš.

Sestava domácího týmu byla podobná jako s Izraelí, po vítězství 2:0 postoupil tým Jaroslava Šilhavého do elitní skupiny Ligy národů. „Těším se na zápasy s evropskou špičkou, je to hlavně obrovská motivace,“ prohlásil kouč národního týmu.

2010, Slovensko, Patrik Hrošovský2010, Slovensko, Patrik HrošovskýZdroj: archiv Deníku

8. 9. 2021: Česko – Ukrajina 1:1

Branky: 90.+3 Vydra - 27. Kornijenko.

Zatím poslední vystoupení národního týmu v plzeňské Doosan Areně skončilo nerozhodně 1:1 v přípravném utkání s Ukrajinou. Bylo to vůbec poprvé, kdy tady Češi nevyhráli. A to ještě remízu zachraňoval střídající Matěj Vydra, který tehdy ještě netušil, že bude oblékat dres Viktorie. Podobně na tom byl Václav Jemelka, jenž nastoupil ve stoperské dvojici s Jakubem Brabcem, toho střídal tehdy plzeňský zadák Filip Kaša. V brance byl Jindřich Staněk a na beku v reprezentační premiéře Milan Havel.

Tenkrát však soupeř příliš netáhl, v ochozech bylo jen něco málo přes pěti tisíc diváků. Teď všichni doufají, že si cestu do Štruncových sadů najde v nedělním odpoledni víc diváků. Utkání má výkop v příhodném čase od 18 hodin.

2021, Ukrajina, Václav Jemelka2021, Ukrajina, Václav JemelkaZdroj: archiv Deníku