Svým nábojem, kvalitou a atraktivitou předčilo nejedno klání vyšších fotbalových soutěží. Přeštice, i když byly po většinu zápasu lepším celkem, nakonec prohrály po penaltové loterii 3:4.

Přeštice na jaře disponují velkou ofenzivní silou. Pravda, na cizích hřištích se přeštickým borcům tolik nedaří, ale na domácím trávníku je to prozatím hotová fotbalová symfonie. Divizní nováček totiž v jarní fázi soutěže doma válcuje jednoho soupeře za druhým. Důkazem místo slibů jsou výsledky před vlastními fanoušky. Šest zápasů, 17 bodů a skóre 15:7. I díky mimořádnému domácímu počinu Přeštice minulý týden opustily sestupové příčky, byť je o jediný bod.

BLÁZNIVÝ POLOČASOVÝ TRHÁK

Totální fotbal! To, co chtěl v nejvyšší české soutěži předvádět na jaře se svým týmem slávistický trenér Jindřich Trpišovský, předváděli zejména v prvním poločase svým temperamentním fanouškům fotbalisté Přeštic. Během prvních deseti minut si svěřenci trenéra Ivana Kovácse vypracovali čtyři velké brankové příležitosti. Hlavní postavou úvodu atraktivního boje byl Pavel Bešta, který hostujícím obráncům motal hlavu asi stejně, jako centrifuga překvapeným návštěvníkům vyhlášené Matějské pouti.

Bohužel, skóre se i přes velký nápor domácího celku nezměnilo. Proti byla buď branková konstrukce, sedlčanský brankář Vančát nebo vychýlená muška samotných střelců z jižního Plzeňska. A nebyl by to fotbal, kdy se po sérii marných pokusů nepotvrdilo známé sportovní pravidlo „nedáš-dostaneš“. Sedlčany se poprvé na dostřel domácí svatyně dostaly ve 14. minutě a hned z toho byl gól – do sítě brankáře Matyáše Šampalíka dostal míč sedlčanský Michal Kdolský.

Jenomže o chvíli později bylo vyrovnáno. Přeštice neustoupily ze svého tlaku a po dvaceti minutách hry slavily vyrovnání. Autorem branky byla letní posila ze Lhoty Vladislav Fiala, který si po přihrávce Ivana Blahoudka popotáhl míč na levou nohou a s přispěním teče jednoho z bránících hráčů prostřelil bezmocného gólmana hostů, který jinak nutno podotknout, podal fantastický výkon.

Ve 26. minutě už na ukazateli skóre svítil výsledek 2:1 pro domácí. Rozhodčí Kyncl po faulu na přeštického útočníka nařídil pokutový kop, který s přehledem sobě vlastním proměnil Jakub Bešta. Brankář Milan Vančát tipnul stranu, ale pro smůlu svojí a jeho týmu tu špatnou. Nikdo z domácích příznivců se však nezlobil.

Divoké utkání ale pokračovalo dál a Sedlčany o pět minut později slavily druhý gól. Matyáše Šampalíka, který si v sobotním dopoledni nevybral zrovna nejlepší den, tentokrát propálil František Hofman – 2:2. Hlasatel ani nestihl oznámit střelce vyrovnávací branky a skóre se opět měnilo. K radosti zaplněných domácích ochozů na straně Přeštic. Pavel Bešta protrhl úvodní střelecké trápení a nechytatelnou bombou do šibenice sedlčanské klece vyhnal i ty nejvěrnější a nejodolnější pavouky. I s celou jejich rodinou.

Na další gól nemuseli nenudící se diváci v přeštickém fotbalovém areálu dlouho čekat. Pět minut před poločasovou přestávkou slavili opět hosté. Konkrétně Petr Haas, který i s obrovskou dávkou štěstí doslova donesl míč za brankovou čáru. První dějství pomalu, ale jistě psalo svůj konec. Stav 3:3 nezměnila ani další obrovská šance Jakuba Bešty, kterého geniální přihrávkou vybídl ke skórování Matěj Strejček, jenž se po celých pětačtyřicet minut neúnavně svým hbitým pohybem nabízel svým neméně aktivním spoluhráčům.

PO PAUZE SE HRÁLO OPATRNĚJI

Druhá půle už byla na šance o poznání chudší. Oba celky zřejmě v kabině dostaly pár taktických pokynů a na kvalitě hry to bylo znát. Utkání bez obran se během chvíle proměnilo na tvrdý boj o každý centimetr hřiště, které po bleskových bouřkách a přívalových deštích nejen v Plzeňském kraji, nebylo v nejideálnější kondici a čekalo se, který z vyrovnaných celků udělá chybu jako první.

Jenomže druhá polovina utkání moc příležitostí skutečně nenabídla. Ano, pár střel sice aktéři napjatého souboje na branku svého soupeře vyslali, ale tyto pokusy by se daly zařadit do kategorii spíšE propagačních. Zkrátka, něco na zahřátí a provětrání rukavic obou brankářů.

infarktový souboj tak došel do penaltového rozstřelu, ve kterém nakonec o jeden pokus byli úspěšnější hosté, kteří si z krásného fotbalového chrámu přeštických kopáčů odvezli dva body. Přeštice doplatily na slabou produktivitu, ale v konečném zúčtování se nakonec i ten jeden bod může na konci nesmírně vyrovnané sezony hodit.

TJ Přeštice – Tatran Sedlčany 3:3 (3:3)
PK: 4:5. Branky: 20. Fiala, 26. Jakub Bešta z penalty, 34. Pavel Bešta - 14. Kdolský, 31. Hofman, 40. Haas. Rozhodčí: Kyncl – Vaňkát, Teuber. ŽK: 29. Blahoudek – 72. Vystyd, 74. Haas. Diváci: 149.

Přeštice: Šampalík – Duchek, Rodriguez, Milota, Lecjaks, Jakub Bešta (60. Ansuma), Strejček, Blahoudek, Sýkora, Fiala (76. Tadeáš Přibáň), Pavel Bešta (66. Möglich). Trenér: Ivan Kovács.
Sedlčany: Vančát – Vystyd, Hofman (46. Hájek), Kdolský, Repetný, Haas (76. Senft), Kvěch, Dvořák, Soldát, Krůta (46. Lípa), Němec. Trenér: Ladislav Šach.