Možná si na něj ještě vzpomenete.

Tento obránce na sebe v roce 2010 upozornil v dresu Viktorie, načež přestoupil do Turecka, kde dodnes hájí barvy Sivassporu.

Jasná otázka na úvod: myslíte si, že má Plzeň šanci?

V rozhovoru pro tureckou televizi jsem řekl, že její šance na postup je šedesát procent. Dívali se na mě jako na blázna. Myslím, že šance jsou vyrovnané. Dopředu jsou hráči Fenerbahce skvělí, ale obraně moc nedají, to by mohla být pro Viktorii šance.

Tomáš Sivok o Fenerbahce prohlásil, že disponuje souborem velkých individualit, ale nefunguje jako tým. Souhlasíte?

Individuality má Fenerbahce obrovské, jak v základní sestavě, tak na lavičce má velmi šikovné hráče. Netroufám si říci, že nefungují jako tým, ale je pravda, že by v tomhle směru mohla mít Viktorka navrch. Fenerbahce nepůsobí tak kompaktně, ale nahrazují to individuální fotbalovostí, která je jim vlastní. Z českého pohledu tam hrají možná neznámí hráči, ale v Turecku mají velké jméno.

Co myslíte, že bude rozhodující?

Domácí výsledek, pak se může soupeř psychicky rozložit. Klukům v kabině i všem fanouškům přeji, aby se postoupilo.

V odvetě bude navíc Fenerbahce hrát doma bez diváků. Vy turecké prostředí znáte, může to hrát nějakou roli?

Plzni to určitě pomůže. Kluci sice přijdou o neuvěřitelnou atmosféru, ale podle mě je to pro Plzeň výhoda.

Turečtí fanoušci jsou hodně fanatičtí. Byla to asi změna oproti těm českým, že?

Byla to nepředstavitelná změna. Můj první zápas byl na stadionu Galatasaraye, kam přišlo čtyřicet tisíc tureckých fanoušků. V Čechách se stane, že někdy přijdou na zápas dva nebo tři tisíce diváků… V Turecku se nechodí do divadla, ale na fotbal. Fandí tu celé rodiny i s dětmi. Na domácích zápasech je to příjemný pocit, když nás tribuny ženou dopředu.

Turci vytvářejí pekelnou atmosféru. Zažil jste někdy duel, kdy vám běhal mráz po zádech?

Mráz po zádech mi vyloženě neběhal, ale když přijde na Fenerbahce pětapadesát tisíc lidí, je to úžasná atmosféra. Občas fanoušci bývají nevraživí a házejí kameny po autobusech… Jednou jsme šli z letadla a náš šofér přijel s rozbitým předním sklem. Když se hraje důležité utkání, tak se takové věci stanou. Za největší derby našeho klubu se bere zápas s Kayserisporem, protože před padesáti lety na něm zemřela fanynka jednoho z klubů. Tak dlouho dokážou v Turecku držet spory.