Původně měli fotbalisté plzeňského Rapidu a Rokycan sehrát vzájemné utkání v rámci 29. kola nejvyšší krajské soutěže už v sobotu. Matka příroda ale byla razantně proti. Náhlá průtrž mračen způsobila neregulérní terén, na kterém by oba celky riskovaly zdraví svých hráčů. „Bohužel, počasí bylo proti. Hřiště bylo podmáčené, některé části úplně pod vodou. Společně s rokycanským klubem a rozhodčími jsme se dohodli, že utkání odložíme,“ komentoval svízelnou situaci trenér Rapidu Plzeň Jaromír Mysliveček.

Naštěstí oba týmy našly rychle vhodný termín dohrávky. „Dohodli jsme se, že zápas odehrajeme už v úterý. Takhle ke konci sezony už moc možností vlastně ani není,“ vysvětloval plzeňský kouč.

První poločas úterního duelu nabídl hrstce příznivců obou celků spíš opatrný fotbal než nějaké extra ofenzivní představení. Blíž ke gólu ale měli přeci jen hosté, kteří se před brankou Rapidu vytvořili dva slibné závary. Zkušený gólman domácích Petr Beke ale mohl zůstat klidný, rokycanští hráči měli špatně seřízená mířidla.

Ve druhé půli si oba rivalové vypracovali nějaké šance a oba se nakonec radovali z gólu. Rokycany poslal v 53. minutě do vedení Michal Ineman, ale za domácí fotbalisty vyrovnal čtvrt hodiny před koncem Daniel Matějka. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo a o držiteli druhého bonusového bodu musely rozhodnout až penalty. V nich byli úspěšnější nakonec domácí.

„Dvou bodů proti tak silnému soupeři si moc vážím. Kluci bojovali a mladíci, které jsme měli vypůjčené z dorostu předvedli také velmi dobrý výkon. Jsem hrozně šťastný,“ liboval si po zápase trenér plzeňských fotbalistů Jaromír Mysliveček.

Rapid – Rokycany 1:1 (0:0)

PK: 6:5. Branky: 76. Matějka – 53. Ineman. Rozhodčí: Mazanec. ŽK: 2:2. Diváci: 60.
Rapid Plzeň: Beke – Nový, Šindelář, Keckstein, Hajšman, Zuna (67. Pour), Klekner, Harmady, Matějka, Janoch (61. Špirk, 90. Sobotka), Filipčík (86. Uchytil). Trenér: Jaromír Mysliveček.
Rokycany: Špiroch – Klír (50. Brož), Lukáš Aubrecht, Hereit, Černý, Procházka, Pavel Aubrecht (74. Votava), Vaščák, Ječmen (64. Filipec), Ineman, Vileta. Trenér: Robert Vágner.