Zkušené mužstvo Petřína Plzeň

Trenér Rapidu Jaromír Mysliveček před budoucím příslušníkem divizní elity varuje, zároveň však věří, že jeho tým podá svůj typický bojovný výkon s vůlí po vítězství. „Čeká nás velmi těžký protivník, který v této sezoně vůbec neprohrává. Petřín má výborně poskládané a zkušené mužstvo a od postupu do divize už ho nic nezastaví,“ chválí soupeře trenér Rapidu Jaromír Mysliveček. „My ale budeme bojovat, pořád hrajeme vinou horšího podzimu o záchranu. O výhru se každopádně popereme. Zahrát si proti tak silnému týmu bude pro moje hráče obrovská zkušenost,“ míní uznávaný kouč. „Na utkání se moc těšíme a doufám, že se alespoň trošku zlepší počasí, protože jsme u nás celý týden nemohli kvůli dešti ani trénovat,“ dodává Mysliveček. To jeho protějšek na lavičce Petřína Radek Vodrážka si je vědom jarních výsledků Rapidu a bude rád za jakoukoliv výhru. „Za poslední rok jsme s Rapidem hráli dva zápasy a pokaždé zvítězili o jediný gól. Soupeře zdobí pevná defenziva a hlavně doma je velmi nebezpečný. Bude to boj a já budu rád za jakékoli vítězství,“ má jasno petřínský lodivod Radek Vodrážka. Přitažlivé derby uvidí diváci také v Sušici, kam v rámci 23. kola divizní skupiny A přijedou silné Klatovy, které na jaře na cizích hřištích ještě neztratily ani bod. „ Je to derby a o derby se říká, že nemá favorita. Já ale doufám, že to tentokrát nebude platit. Poslední utkání jsme nezvládli, a tak neberu nic jiného než tři body,“ říká odhodlaně trenér Klatov Milan Dejmek. V ostatních zápasech Fortuna divize A hostí plzeňská Doubravka tým z města hermelínů – Tatran Sedlčany a fotbalisté Rokycan jedou k dalšímu důležitému záchranářskému souboji do Mariánských Lázní.

Kdo vstřelí první gól, vyhraje

O víkendu pokračuje 25. kolem také Fortuna Česká fotbalová liga. Hráče čtvrtého Tachova čeká těžká konfrontace na hřišti pátého Převýšova a trenér Pavel Vaigl ví, že jeho svěřence nečeká vůbec nic jednoduchého. „Hřiště v Převýšově je trochu specifické a ne moc kvalitní. Navíc je velice úzké. Čeká nás tedy bojovné utkání stejně jako před dvěma týdny ve Štěchovicích. Myslím si, že kdo dá první gól, tak vyhraje,“ uvádí tachovský trenér Pavel Vaigl.

Druhý třetiligový tým ze západu Čech – Jiskra Domažlice by ráda potvrdila tři body proti Vltavínu také v Benešově, kam cestuje už v sobotu dopoledne.