„Už delší dobu prokazuje velmi dobrou výkonnost, velmi dobře si vedl na v Lize mistrů a také v Evropské lize proti Schalke odehrál dobrý zápas," zdůvodnil kouč české reprezentace nominaci Rajtorala.

Pětadvacetiletý krajní zadák západočeského klubu je v nominaci Michala Bílka jediným nováčkem. Už vloni na podzim předváděl odchovanec příbramského fotbalu výborné výkony, ale pozvánka do reprezentace stále nepřicházela. V médiích se ale hodně hovořilo o tom, že by měl dostat příležitost.

„Přiznám se, že jsem to moc nesledoval, všechno byly jen spekulace. Soustředil jsem se především na to, abych odváděl co nejlepší výkony ve Viktorce,“ prohlásil František Rajtoral krátce poté, co se o své nominaci dozvěděl.

„Sám pro sebe jsem si jen říkal, že kdo si počká, ten se dočká," dodal obránce Viktorie Plzeň, který se ve středu vydá se svými se svými spoluhráči na cestu do Gelsenkirchenu k odvetě Evropské ligy proti Schalke 04.

V nominaci trenéra Bílka na utkání s Irskem je celkem šest bývalých či současných hráčů západočeského klubu. Kromě Rajtorala povolal trenér Bílek ještě jeho spoluhráče Daniela Koláře, Milana Petrželu a Václava Pilaře. Pozvánku do národního týmu dostali také bývalý hráči Viktorie Petr Jiráček (Wollfsburg) a Jan Rezek (Famagusta).

Nominace týmu ČR na utkání proti Irsku – brankáři: Petr Čech (Chelsea), Martin Drobný (SV Hamburk). Obránci: František Rajtoral (FC Viktoria Plzeň), Jan Rajnoch (Sivasspor), Tomáš Sivok (Besiktas), Theodor Gebre Selassie (Liberec), Roman Hubník (Hertha BSC Berlín), Daniel Pudil (Cesena), Michal Kadlec (Leverkusen). Záložníci: Petr Jiráček (Wolfsburg), Tomáš Rosický (Arsenal), Tomáš Hübschman (Šachtar Doněck), Daniel Kolář, Václav Pilař, Milan Petržela (všichni FC Viktoria Plzeň), Jaroslav Plašil (Bordeaux), Jan Rezek (Famagusta). Útočníci: Milan Baroš (Galatasaray), David Lafata (Jablonec), Tomáš Pekhart (1. FC Norimberk).