V úterý totiž Chodové sehráli odvetné utkání českého poháru v Teplicích a v sobotu je čeká utkání v rámci 11. kola České fotbalové ligy na půdě nebezpečné Chrudimi.

Jiskra se rozloučila s účinkováním v poháru ve velkém stylu. Po domácí porážce 0:4 v prvním zápase osmifinále proti Teplicím totiž Chodové vyloupili Stínadla, odkud si odvezli vítězství 2:1. Na postup to sice nestačilo, i tak ale byl kouč Jiskry Stanislav Purkart nadmíru spokojený.

„Bylo to pěkné zakončení naší poutě pohárem. Samozřejmě jsme si to užili," říká trenér jednoznačně.

„Hráli jsme poměrně dobře, bojovali jsme a prali se o dobrý výsledek, který se dostavil," komentuje Purkart vítězství Domažlic, které svými brankami zařídili Milan Braun a Petr Došlý.

„V poháru to byla krásná jízda. Začali jsme v Sušici, kde jsme zvítězili 5:2. Poté jsme narazili na Duklu a Pardubice, které jsme také vyřadili," rekapituluje Purkart spanilé pohárové tažení Jiskry.

„V osmifinálovém dvojzápase jsme se utkali se silnými Teplicemi, které jsme dokázali jednou porazit. Myslím, že pohár byl v našem podání opět nadmíru úspěšný," nešetří kouč slovy chvály.

Nyní ale jeho svěřence čeká návrat na třetiligové kolbiště.

V sobotním dopoledni totiž Chodové zajíždějí na půdu Chrudimi, kde je nečeká žádná lehká práce.

Chrudim tři z posledních čtyř utkání dokázala vyhrát a po vlažném vstupu do soutěže nabrala formu.

„Hrajeme s Chrudimí v období, kdy se jí daří. Nyní hrají velmi dobře," je si vědom Stanislav Purkart.

„Je to náš tradiční soupeř. Hrají kombinačně, což by nám mohlo vyhovovat. V Chrudimi je kvalitní, velké hřiště. Budeme muset dobře bránit, protože dávají hodně branek," varuje zkušený kouč.

„Je důležité vycházet z poctivé defenzivy, ale zároveň být i nebezpeční směrem dopředu a chtít dát gól," hledá recept na úspěch.

Chrudim je nyní na desátém místě tabulky, zatímco Jiskra drží třetí příčku.

„Chceme v tabulce hrát nahoře a jiný cíl než vítězství si dávat nemůžeme. Uvidíme ale, jak se utkání bude vyvíjet. Každopádně chceme bodovat," hlásí Stanislav Purkart.

Jan Kašpar