V rámci 12. kola třetí nejvyšší tuzemské soutěže se domažlická Jiskra představí na domácí Střelnici, kde poměří síly s týmem Unionu 2013 z Nového Bydžova.

A kouč Chodů Stanislav Purkart dobře ví, že jeho svěřence nečeká žádná jednoduchá práce.

„Union je houževnaté a pracovité mužstvo. Čekám, že budeme hrát do plné obrany s tím, že soupeř bude agresivní. Určitě se budou se snažit o rychlé protiútoky. Na to jsme se v týdnu také připravovali," říká před sobotním utkáním zkušený trenér.

Jiskra čeká na vítězství za plný počet bodů už tři týdny.

V předchozích dvou kolech totiž obě utkání Chodů dospěla až k penaltovým rozstřelům. V zatím posledním domácím utkání Chodové na penalty porazili Jirny, poté podobný kousek zopakovali v Chrudimi.

„S Jirnami jsme doma nevyhráli za tři body a nyní se už chceme před vlastními diváky prezentovat vítězstvím," hlásí jednoznačně Purkart.

Po utkání v minulém kole v Chrudimi si Purkart stěžoval na malou útočnou aktivitu svého mužstva.

„Chceme být přímočařejší a hrát pestřejší fotbal než v Chrudimi. Musíme se snažit ohrozit branku soupeře hned po zisku míče," hledá trenér recept na úspěch.

„Žádné velké změny v sestavě ale neplánujeme. Není důvod" avizuje k složení základní jedenáctky. Jiskra je v tabulce ČFL nyní na třetím místě a na druhé Louňovice ztrácí dva body.

Union je o dvě příčky níže a tak se dá očekávat vyrovnané fotbalové klání.

Purkarta může těšit, že do něj může nasadit prakticky kohokoliv ze svého kádru.

„Tým je v současnosti kompletní. Do tréninku se po zranění vrátil i obránce Adam Beránek. Všichni trénují, všichni jsou zdrávi," konstatuje kouč.

Jan Kašpar