Po odehraném kole České fotbalové ligy vládne větší spokojenost v Tachově. Nováček na domácím trávníku zvítězil nad SK Brozany 4:1. Domažlická Jiskra vyšla v Benátkách nad Jizerou bodově naprázdno. Domácí zvítězili 2:1.

„My jsme začali strašně nervozně, nevím proč. Hráče jsem upozorňoval, že Brozany chtějí hrát fotbal, budou aktivní směrem dopředu, ale nás to stejně zaskočilo. Do inkasovaného gólu jsme byli hodně nervozní. Ztráceli jsme míče, báli se hrát a vlastně čekali na gól," viděl úvod duelu kouč Tachova Stanislav Purkart. Hosté se ujali vedení po zahrání standardní situace, kdy míč prošel celou šestnáctkou a Uka zcela sám před Houdkem poslal Brozany do vedení. „Paradoxně jsme se zvedli až po inkasované brance. Hra sice nebyla taková, jak bych si představoval, ale bylo dobře, že jsme si vytvořili tlak a podařilo se nám ještě do přestávky vyrovnat," říká kouč.

Hosté si mohli vzít hned po dvou minutách druhé půle vedení zpátky, ale domácí podržel při šanci Stibora brankář Houdek.

„Potom už jsme byli lepším týmem. Hra se nám začala dařit, předváděli jsme pěkné akce a přidali tři góly. Mimo toho tam byly z naší strany další příležitosti. Druhá půle se povedla a nám zlepšená hra pomohla ke třem hodně důležitým bodům," neskrýval spokojenost tachovský lodivod.

Domažlice měly v Benátkách v první půli mírně navrch a vypracovaly si dvě vyložené šance. „Nejprve se ve 25. minutě před domácím brankářem ocitl Došlý, ale výtečného Michňu neprostřelil," litoval tiskový mluvčí Domažlic Jiří Pojar. Kýžený gól poté nepřinesla ani hlavička Vůcha poslaného v době reprezentační pauzy na farmu z Viktorie Plzeň.

Stejně jako v minulém utkání v Písku nakonec rozhodl rozdíl v efektivitě. „Zatímco my jsme naše šance nevyužili, domácí udeřili po hodině hry z rohového kopu," říká Pojar o brance, kdy se nůžkami trefila jedna z čtveřice mladoboleslavských akvizic v dresu Benátek, Tochukwu Mbah. Na kopačky hostů se vkradla nervozita, smůlu završila 71. minuta, kdy brankář Šiman v rohu šestnáctky zastavil faulem Synka a Borovička nařízenou penaltu proměnil – 2:0. O osm minut později mohl snížit Roubal, ale ztroskotal na výborném Michňovi. Kýženého snížení se hosté dočkali až v 83. minutě, kdy se ujala Čadova střela o tyč. Závěrečný nápor Chodů už víc než závar před brankou Benátek nepřinesl.