„Takhle mě to tam už dlouho nepadalo. Hattrick jsem nevstřelil už ani nepamatuji,“ smál se po silvestrovském duelu bývalý fotbalista Viktorie, který v jejím dresu nastoupil v nejvyšší soutěži k 189 zápasům a vstřelil v nich osmnáct branek.

Stanislav Purkart je v posledních letech pravidelným účastníkem silvestrovského klání bývalých ligových fotbalistů Viktorie.

„Chodím sem moc rád. Je to příležitost setkat se a popovídat si s kluky, se kterými se v běžném roce těžko potkávám. Jsem rád, že tu letos byli například Miloslav Paul, Josef Kovačič či Eda Kubata, kteří mě před lety, tehdy už jako zkušení matadoři, coby sedmnáctiletého bažanta mezi sebe vzali,“ vzpomíná Purkart, který vloni na začátku září oslavil čtyřicítku.

Pro současného kouče druholigového Baníku Sokolov byl silvestrovský fotbálek v Plzni příjemným zpestřením odpočinkových dnů na konci roku. Dnes už zahájí zimní přípravu se svými svěřenci.

„První dva dny nás čekají zátěžové testy, do vlastní přípravy vstoupíme ve středu,“ říká trenér aktuálně čtvrtého celku druholigové tabulky.

Kouč Baníku uvítal zimní příchod zkušeného útočníka Jiřího Mliky z Viktorie Plzeň. „Je to typ koncového útočníka, kterého potřebujeme. V Plzni bylo pro něj těžké se v nabitém kádru prosadit, nám jeho zkušenosti a schopnosti mohou pomoci,“ pochvaluje si Stanislav Purkart, který už s dalšími posilami nepočítá.

„Náš kádr je stabilizovaný, zkoušet budeme jen tři hráče ze třetí ligy, Jašíčka z Mutěnic, Janáčka z Karlových Varů a Puchmertla z juniorky Viktorie Plzeň,“ dodává Stanislav Purkart.