„Josef Dobrý odvedl v ženském fotbale ve Viktorii kus práce. A po pěti letech teď mění působiště. Po ukončení spolupráce s trenérem Dobrým jsme za něj hledali náhradu. Volba padla na Ivana Bicana, zkušeného trenéra a fotbalového nadšence,“ říká Karel Fajfrlík, manažer ženského fotbalu Viktorie Plzeň.

„Otázku trenéra bychom navíc museli tak jako tak řešit v létě, protože podle nového nařízení musí mít trenéři prvoligového celku žen minimálně druhou nejvyšší licenci, což Ivan Bican na rozdíl od trenéra Dobrého splňuje,“ vysvětluje Karel Fajfrlík, který si k postu trenéra juniorky přibral funkci manažera ženského fotbalu.

„Stávající manažer František Hanžl z důvodů pracovního zaneprázdnění z funkce odstoupil. V klubu ale zůstává a bude nám i nadále pomáhat v roli vedoucího družstva,“ podotýká Karel Fajfrlík, který zahájil přípravu s A týmem i juniorkou už desátého ledna.

„Připravovali jsme se třikrát v týdnu, tréninky byly zaměřeny výhradně na kondici, míč děvčata neviděla. Využívali jsme terénů v areálu v Luční ulici i ve Štruncových sadech, vrcholem kondiční přípravy bylo soustředění v Nové Vsi u Přimdy ve druhé polovině minulého týdne,“ připomíná manažer ženského fotbalu ve Viktorii.

Nový trenér Ivan Bican byl nabídkou původně překvapený. „Nečekal jsem to, přece jen ženský fotbal má svá specifika. Vzal jsem si čas na rozmyšlenou, rozebíral jsem to i s dosavadním trenérem Josefem Dobrým. Sešli jsme se i s generálním manažerem Viktorie Adolfem Šádkem a já se rozhodl, že do toho půjdu. Bude to pro mě nová zkušenost, na práci u prvoligového týmu žen se těším,“ říká Ivan Bican, který vedl první trénink fotbalistek Viktorie tento týden ve středu.

V minulosti působil dvaašedesátiletý kouč například u plzeňských mužstev Lokomotivy či Rapidu, vedl fotbalisty Přimdy, Mýta a také mladšího dorostu Viktorie Plzeň. Ivan Bican vykonává v největším západočeském fotbalovém klubu současně také funkci manažera mužstva staré gardy Viktorie.