První ztráta. Bod proti obhájci zachránil Arzberger

Plzeň - Junioři Viktorie se vzpamatovali z brzkého gólu a vybojovali s Mladou Boleslaví remízu 1:1.

21.8.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Fotbalisté juniorky plzeňské Viktorie dosud v letošní sezoně pouze vítězili, do včerejšího zápasu s mistrem loňského ročníku Juniorské ligy z Mladé Boleslavi ale vykročili špatně.

Už v 5. minutě otevřel skóre z pokutového kopu hostující Eli Babalj. Plzeňané se dočkali vyrovnání až po více než hodině hry, kdy parádní střelou z otočky z hranice vápna skóroval Tomáš Arzberger.

Závěr duelu už žádnou branku nepřinesl, a tak se týmy rozešly smírně. „Určitě cenný bod. Mladá Boleslav přijela se silnou sestavou, pro nás to tak byla velmi dobrá konfrontace. Zápas byl velice rychlý a důrazný. V první půli jsme byli trochu ovlivnění tím brzkým gólem, nicméně druhý poločas byl z naší strany nadstandardní. To vyrovnání jsme si naprosto zasloužili,“ hodnotil střetnutí plzeňský trenér Jiří Kohout.

Juniorská liga, 4. kolo: FC Viktoria Plzeň jun. – FK Mladá Boleslav jun. 1:1 (66. Arzberger – 5. Babalj (pen.))

Plzeň: Sváček – Kadar, Pek, Vacovský, Ryška – Pavlík (85. Petr), Suchý – Vais, Mudra (77. Vilček), Arzberger – Novák.
Starší dorostence čekala dlouhá cesta do Opavy, únava na nich však znát nebyla a hned v úvodu se dostali do vedení zásluhou branky Jakuba Selnara. Do konce první půle ještě náskok navýšil Pavel Šulc.

Opavané na začátku druhého poločasu rychle snížili, to bylo ale z jejich strany vše. Plzeň přidala další dva zásahy a ve Slezsku vyválčila výhru 4:1.

Liga st. dorostu, 2. kolo: Slezský FC Opava U19 – FC Viktoria Plzeň U19 1:4 (47. Darmovzal – 3. Selnar, 36. Šulc, 75. Kepl, 85. Kraml)

Plzeň: Mařík – Žilák, Čihák, Pihrt (46. Vilček), Selnar, Kepl (76. Němec), Štursa (82. Kraml), Svoboda, Uzlík, Hranáč, Šulc.

Autor: Šimon Tittel

21.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Na počtvrté už to fotbalistům plzeňské Viktorie proti FC Sport Bukurešť (FCSB) vyšlo a postoupili do jarního play-off Evropské ligy.

Trenér Vrba má asi dobrou karmu,“ usmíval se Milan Petržela po utkání s FCSB

19

Viktoria porazila Bukurešť 2:0 a postoupila do jarního play-off Evropské ligy

Nemocnice se ostře ohradila proti závěrům NKÚ. Ministerstvo se jí zastalo

Plzeň – Fakultní nemocnice Plzeň pořídila v období 2014 až 2016 zdravotnické prostředky za 1,2 miliardy korun bez zadání veřejné zakázky. Podle Nejvyššího kontrolního úřad (NKÚ) ne-postupovala podle zákona. Vedení nemocnice se proti závěrům ostře ohradilo.