Plzeň – Už je to tradice. První přípravné zápasy na novou sezonu sehrají fotbalisté Viktorie vždy proti soupeři z Plzně nebo blízkého okolí. Jinak tomu není ani na začátku letošní letní přípravy – svěřenci trenéra Pavla Vrby se ve středu představí v Rokycanech proti domácímu FC, který o víkendu sestoupil z divize. Zápas na stadionu v Husových sadech začíná v 17.00 hodin.

Pro fotbalisty Viktorie jsou přípravná utkání nejen zpestřením letní dřiny, ale také příležitostí ukázat se trenérům v co nejlepším světle. Jako šanci se předvést vnímá dnešní zápas i útočník Jakub Řezníček, který přišel před sezonou do Viktorie ze Zbrojovky Brno. „Viktorka je velký klub a na mém postu je obrovská konkurence. Musím makat a ukázat trenérovi, že na to mám. Jinak si šanci nevybojuji,“ uvědomuje si Jakub Řezníček.

Viktoria pošle v Rokycanech do každého poločasu jinou jedenáctku. Hráče, kteří nastoupí v první půli, čeká v rámci rehabilitace plavání v sousedním přírodním koupališti, které patří k nejlepším v České republice. Pro domácí fotbalisty i jejich fanoušky je zápas s Viktorií alespoň malou náplastí na sestup do krajského přeboru.

„Sestup nás samozřejmě všechny mrzí, naším cílem pro novou sezonu je okamžitý návrat do divize. Zahrát si proti Viktorii je pro nás čest, pro diváka odměna a příležitost vidět v akci jeden z nejlepších klubů u nás,“ říká rokycanský kouč Robert Vágner, bývalý hráč Viktorie Plzeň a dvojnásobný český reprezentant.