Svěřenci kouče Romana Pivarníka narazí na CSKA Moskva, obhájce titulu a aktuálně třetí tým ruské Premier League.

CSKA není pro viktoriány neznámým týmem, na podzim 2013 se s ruským velkoklubem utkali ve skupině Ligy mistrů. Pod trenérem Pavlem Vrbou skončili ve skupině na třetím místě právě před CSKA Moskva a postoupili do vyřazovací části Evropské ligy. Viktoria ve vzájemných zápasech nejdříve podlehla CSKA na stadionu v Petrohradu 2:3 a doma si pak výhrou 2:1 zajistila třetí místo.

Neznámý není pro fotbalisty Viktorie Plzeň ani trenér CSKA Moskva, Bělorus Viktor Gončarenko. Devětatřicetiletý kouč si získal jméno na trenérské lavičce běloruského BATE Borisov, který dovedl k pěti domácím titulům a v roce 2011 si s ním zahrál v Lize mistrů právě proti Viktorii Plzeň.

Gončarenko pak vedl Kubaň Krasnodar, Jekatěrinburg a v minulé sezoně byl asistentem trenéra Leonida Sluckého v CSKA. Po půlročním působení v Ufě, kde vedl i bývalého hráče Viktorie Ondřeje Vaňka, se do CSKA Moskva na konci minulého roku vrátil a vystřídal Sluckého.

Dnešní utkání se hraje na hřišti v Alicante a začíná v 16.00 hodin. Utkání je možno sledovat v přímém přenosu na internetu prostřednictvím klubového YouTube kanálu.

Dalším soupeřem Viktorie na soustředění bude jihokorejský Daejeon Citizen FC.