„Zápasy jdou rychle po sobě, ale já v Minsku nehrál a v poháru v Brně jsem absolvoval jen poločas. Do zbývajících dvou utkání podzimu proti Dukle a Villarrealu mám sil dost," ubezpečuje Tomáš Hořava.

Zítřejší duel s Duklou považuje za velmi těžký.

„Dukla je technicky zdatný soupeř. Důležité bude, abychom hráli my a soupeře nechali běhat. V prvním utkání v úvodu sezony na Julisce získávali domácí ztracené míče rychle zpět a dobře kombinovali. To tentokrát nesmíme dopustit," míní.

„Z utkání v Praze se musíme poučit a vít si z něj to nejlepší. Máme soupeři co vracet, chce to v každém případě vyhrát," má jasno technicky velmi dobře vybavený fotbalista Viktorie Plzeň.

Meteorologové předpovídají na víkend teploty kolem deseti stupňů nad nulou, což je na první prosincovou dekádu nezvykle teplé počasí.

„Předpověď jsem nesledoval, ale jestli se to vyplní, tak to bude pro nás a samozřejmě i pro diváky příjemná zpráva," usmívá se.

„Zima mě až tak moc nevadí, ale když pak klesne teplota pod nulu, tak už je to horší. Pokud bude teplo, fotbalu to může jenom prospět. Na hřišti i v hledišti," míní.

Hráče Viktorie může zatím hřát i pocit z prvního místa v tabulce. „To je pravda, ale pokud bychom prohráli, tak nás Sparta může přeskočit. To však nesmíme dopustit. Věřím, že se s letošní ligou v Doosan Areně rozloučíme výhrou," dodává Tomáš Hořava.