V pátek se už sedmadvacetiletý defenzivní fotbalista, který v Plzni podepsal smlouvu na tři a půl roku, zapojil do přípravy s mužstvem a dnes by měl v utkání zimní Tipsport ligy v Berouně proti Vlašimi obléci dres Viktorie.

Jaké bylo přivítání v kabině?
Všechno proběhlo bez problémů, většinu kluků znám a samozřejmě dobře vzpomínám i na šatnu. Vracím se do známého prostředí.

Co rozhodlo, že jste kývl na nabídku Plzně?
Těch aspektů bylo více. V Mladé Boleslavi už jsem byl delší dobu a chtěl jsem změnu. Viktoria mě navíc kontaktovala už před rokem a tehdy můj návrat do Plzně nevyšel. Teď byla nabídka ještě konkrétnější a já se těšil do Plzně, na partu, která tu je, a také na fotbal, jenž se tu hraje.

Váš příchod hodně závisel na tom, jestli do Plzně přijde Tomáš Řepka. Sledoval jste jednání Řepka versus Plzeň?
Moc jsem to nesledoval. Jenom jsem zaslechl jméno Řepka, to se samozřejmě přeslechnout nedá. Ale nijak zvlášť jsem to neřešil.

V poslední době jste hrával spíše defenzivního záložníka, ale Plzeň s vámi počítá zřejmě na post stopera. Jste na to připraven?
Jsem. Stopera jsem hrával v Plzni a potom i v Mladé Boleslavi. Až poslední rok v Mladé Boleslavi jsem hrál defenzivního záložníka. Jsem zvyklý hrát obojí a taková je domluva s trenérem Vrbou, že se mnou počítá na oba posty.

Kde se cítíte lépe, v obraně nebo v záloze?
Obojí má své. V obraně je to možná jednodušší, i když tam člověk musí dávat větší pozor na zadní vrátka a není tam taková volnost jako ve středu zálohy. Ale myslím si, že bych to měl na stoperu zvládnout.

Jste univerzální hráč, berete to jako svoji výhodu?
Dříve jsem to vnímal jako výhodu, ale někdy to bylo naopak. Když třeba přišla v týmu zranění a já jsem se cítil na nějakém postu dobře, ale musel jsem zaskočit jinde, tak mě docela štvalo, že já jsem ten, který to musí zalepit.

Jste připraven i na tlak, který je teď v Plzni přece jen větší než v Mladé Boleslavi?
Já si teď nedovedu představit, jestli tlak v Plzni je větší než v Mladé Boleslavi. I tam byl každý rok požadavek hrát o nejvyšší příčky a bojovat o evropské poháry. Myslím si, že se s tím dokážu vyrovnat.

Když jste z Plzně před časem odcházel do Mladé Boleslavi, bylo to hlavně proto, že jste si chtěl zahrát evropské poháry. Možná je symbolické, že se vracíte do Plzně a máte opět šanci zahrát si Evropskou ligu proti Schalke, souhlasíte?
Je to vlastně stejné, jako když jsem přestupoval do Mladé Boleslavi. Tehdy jsem tam přišel po druhém kole, ale byl jsem zraněn a v lize jsem nehrál. První můj zápas za Mladou Boleslav bylo utkání Evropské ligy proti Vilarealu. A teď se to samé může opakovat i v Plzni.

Opačným směrem než vy zamířil Martin Fillo. Co jste mu poradil?
Řekl jsem mu, že má dost velkou šanci stabilně hrát. Jeho post není v Mladé Boleslavi příliš silně zdvojen.