V sobotu po posledním kole v utkání v Hradci Králové zvedl stoper Viktorie Plzeň Václav Procházka nad hlavu pohár mistrů Gambrinus ligy a už v neděli se hlásil trenérovi Michalu Bílkovi na reprezentačním srazu před pátečním kvalifikačním utkáním proti Itálii.

Jak jste si užil oslavy prvního titulu v kariéře?
Oslavy v Plzni byly nezapomenutelné, ani déšť je nepoznamenal. Lidi byli skvělí a vydrželi na nás na náměstí čekat, i když hodně promokli. Právě z toho náměstí mám úplně ty nejkrásnější vzpomínky. Když jsem z pódia viděl ten dav, tak to bylo to nejhezčí, co jsem v kariéře zažil. Určitě na to budu ještě dlouho vzpomínat.

V reprezentaci jste nováček. J;aké bylo přivítání?
Se všema klukama už jsem se někdy v minulosti potkal, takže to bylo bez problémů. Překvapilo mě, jaká pohoda a klid z kluků vyzařuje. Atmosféra je tu velmi dobrá. Rozhodně si nedělám ambice, že bych hned hrál. Jsem tu jako náhradník za zraněného Martina Latku, takže chci především poznat, jak to v reprezentaci chodí.

Jak vypadá vás zraněný sval?
Dlouho to vypadalo, že 
v Hradci vůbec nebudu moci hrát. Pomohli mi ale naši doktoři a jezdil jsem i za panem Kolářem, který mi tam vpíchnul plazmu a tím se léčba urychlila. Sám říkal, že je to malý zázrak, že jsem se dal tak rychle do pořádku.

Kolik zaplatíte za reprezentační sraz do hráčské pokladny Viktorie?
Dvacet tisíc. Dříve se platilo za každý sraz, kluci ale remcali, tak se to změnilo jen na první pozvánku, ale zase se zvedla částka. Jsem pokladníkem týmu, tak tu změnu možná ještě odložím.

Kam pojedete na dovolenou?
Po zápase s Itálií vyrazíme na Kós ještě se spoluhráči Markem Bakošem, Mariánem Čišovským a samozřejmě i s partnerkami.