Tím se ale uspokojit nehodlají, což potvrzují slova hlavního trenéra Romana Pivarníka: „Všichni si chceme zahrát Ligu mistrů. Musíme se důkladně připravit, abychom to zvládli."

Jde o prestiž i další miliony v klubové kase.

Bulharského soupeře si také plzeňský kouč před nadcházejícími souboji důkladně nastudoval. Osobně navštívil víkendové utkání na hřišti Levski Sofia, ve kterém Ludogorec Razgrad prohrál 0:1.

„Šlo o prestižní zápas, něco jako když se potká Sparta s Plzní. Na hřišti i v ochozech plály velké emoce," říká Pivarník.

A co tedy u soupeře vypozoroval? „V týmu je řada velmi dobrých individualit, ale zároveň působí jako kompaktní celek," řekl
o Razgradu trenér Viktorie.

Součástí kádru Ludogorce je více cizinců než domácích hráčů.

V týmu je řada Brazilců, trojice rumunských reprezentantů a hráči dalších národností. „Jsou to zkušení, současně ale také hodně emotivní borci a pokud se jim nedaří, tak to je na jejich hře poznat," všiml si Pivarník.

Právě v individuálních kvalitách vidí největší rozdíl oproti ázerbájdžánskému Karabachu, který viktoriáni vyřadili ve třetím předkole. „Razgrad navíc hraje víc a rychleji dopředu. Jsou takoví přímočařejší," podotýká kouč Plzně.

Západočeši odcestovali do hlavního města Bulharska posíleni výhrou z posledního ligového utkání, když vyhráli 3:0 na hřišti Příbrami.

„Tentokrát nás ale čeká úplně jiný zápas a rozdílný soupeř," varuje plzeňský lodivod.

Pivarník připouští, že zahrát si Ligu mistrů je pro něj výzvou. „Jen málo českých trenérů si ji vyzkoušelo, v posledních letech to štěstí měl jen pan Vrba. Obrovská motivace je to ale pro nás všechny a uděláme maximum, abychom postoupili," slibuje.

Podle Georgije Dermendžijeva, trenéra Razgradu, je největší silou Plzně stmelený kolektiv. „Kvalitní celek hraje velice týmově," prohlásil domácí kouč.

A jako nevýhodu nevidí ani fakt, že úvodní utkání
čtvrtého předkola se hraje dnes od 20.45 hodin našeho času na Národním stadionu Vasila Levského v Sofii. Ludogorec Arena totiž nevyhovuje normám UEFA pro play-off Ligy mistrů.

„Je to náš národní stadion a už jsme tu odehráli několik zápasů. Nemyslím si, že by to pro nás byl nějaký problém. Spoléháme na naše fanoušky," zdůraznil Dermenžijev.