Petřínský trenér Radek Vodrážka si i vzhledem k tabulkovému postavení jeho týmu uvědomuje důležitost pikantního souboje.

„Nacházíme se v situaci, kdy prostě potřebujeme bodovat. Soupeř má kvalitní kádr a určitě má na lepší umístění, než které mu momentálně patří. Myslím, že bude rozhodovat bojovnost a hlava,“ míní trenér Petřína Radek Vodrážka, jehož svěřenci čekají na vítězství již čtyři zápasy – tedy stejnou dobu jako jejich sobotní protivník z Klatov.

Podaří se Plzeňanům vrátit klatovským fotbalistům letní pohárovou porážku 1:2 a dotáhnou se na něj v divizní tabulce? Nebo uspěje zkušenější celek a posune se do relativně klidných vod? Třaskavá bitva dvou nesmiřitelných rivalů začíná v Plzni na Slovanech už zítra v 10.15 hodin.

Další divizní zástupci z kraje hrají doma. Na hřišti nováčka z Přeštic se představí pražská Aritma a Doubravka vyzve doma nováčka z Rakovníka.

DALEKÝ VÝLET DO JIREN

Své utkání 13. kola sehrají o víkendu (v neděli od 14 hodin) také třetiligové Domažlice, které cestují do 176 km vzdálených Jiren. Tedy na půdu soupeře, který v letošním ročníku ČFL zůstává daleko za očekáváním. A jaký je pro další těžké utkání hlavní cíl Chodů? Jednoznačně bodovat.

„Soupeř je dlouho pohromadě. Letos sice zatím nejsou Jirny v popředí tabulky, ale je to mužstvo, které dokáže porazit kohokoliv. My jsme před týdnem doma prohráli, takže chceme tento nezdar odčinit nějakým bodovým ziskem,“ říká kouč Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.

SUŠICI KOSÍ ZRANĚNÍ

Atraktivní duel čeká v neděli odpoledne také na fanoušky v krajském přeboru. Ve šlágru kola hostí ex-divizní Sušice suverénní Tachov.

Domácí výběr se momentálně hledá, prohrál čtyřikrát v řadě a propadl se v tabulce až na dvanáctou příčku, s náskokem pouhých tří bodů na předposlední Žihli.

Soupeř je naopak ve velké pohodě. Tachov totiž v uplynulých dvanácti kolech neztratil ani bod a s velkým náskokem vévodí nejvyšší krajské soutěži.

Sušický trenér Petr Janda, jehož tým utrpěl před týdnem ve Lhotě nečekaný debakl 0:5, by si přál, aby jeho družina byla lídrovi důstojným protivníkem.

„Čeká nás soupeř, který zatím všechno vyhrál, takže favorit je jasný. Chceme podat ale takový výkon, za který se nebudeme muset stydět. Uvidíme, jak to dopadne,“ říká Janda.

Kromě série porážek mu dělají vrásky i nekonečné trable se sestavou.

„Už na začátku sezony jsme neměli široký kádra teď je to kritické. Chybí nám několik hráčů, navíc se ve Lhotě zranil stoper Hájek, pro kterého podzimní část skončila. Nastoupíme s tím, co máme,“ lituje šestačtyřicetiletý kouč.