Fotbalisté Vejprnic mají po úvodních dvou kolech zimního turnaje na Doubravce poloviční úspěšnost. Převážit misky vah na stranu výher, se pokusí svěřenci trenéra Jiřího Šámala v sobotním duelu 3. kola proti outsiderovi z Touškova.

Jiří Šámal, sympatický trenér třináctého týmu nejvyšší krajské soutěže, nedává výsledkům v přípravě až tak velkou důležitost. Dodává však, že každý tým chce vyhrávat veškeré zápasy a a ani jeho výběr není výjimkou.

„O výsledky přípravných duelů nikdy moc nejde. Samozřejmě, že každý tým chce vždy vyhrávat, hráči pak tvrdou přípravu plnou běhání snáší přeci jen o trochu lépe, než když se prohrává," říká Jiří Šámal.

Kouč tradičního účástníka krajského přeboru je se zimní přípravou svého týmu zatím velmi spokojený.

„V kádru máme aktuálně devatenáct hráčů. Stále se nacházíme ve fázi nabírání fyzické kondice. V zápasech na Doubravce zkoušíme různé taktické varianty a styl rozestavení. Někteří hráči hrají na postech, na kterých nejsou až tolik zvyklí. Sledujeme, jak kluci pracují v plné únavě," vysvětuje vejprnický lodivod.

Na podzim trápila Vejprnice koncovka. Na té se pokusí bojovná družina zkušeného kouče před začátkem jarní části zapracovat.

„Ještě je čas něco pilovat, ale určitě bychom se měli zaměřit na ofenzivní činnost. V té jsme měli na podzim velké problémy. Ačkoliv jsme si gólové příležitosti vytvářeli, byli jsme bezzubí," přemítá Šámal.

I možná proto se do týmu vrací po neúspěšné štaci v Německu kanonýr Tomáš Lhotka, který před svým odchodem patřil k nejvýraznějším oporám.

„Tomáše jsem oslovil, v Německu se trošku trápil. Doufám, že u nás restartuje svoji kariéru a pomůže nám svými góly," uzavírá Šámal.

V dalších zápasech 3. kola se mohou fanoušci těšit na atraktivní duel dvou neporažených celků skupiny A, ve kterém domácí Doubravka vyzve Lhotu. Sobotní porci zápasů pak zkompletuje souboj mezi Chotíkovem a Přešticemi.

V neděli jsou na programu tři zápasy skupiny B. Rapid se utká s divizními Rokycany, plzeňský Petřín změří síly s Nýrskem a Luby s chlumčanskou Keramikou.