„Je to můj velmi dobrý kamarád a je pro mne symbolem českého fotbalu," uvedl Garde na středeční předzápasové tiskové konferenci.

A jak vidí Garde celý český fotbal? „Je velmi technický a zároveň i atletický," prohlásil kouč, který má velký respekt i před čtvrtečním soupeřem Lyonu, mužstvem Viktorie Plzeň.

„Viktoria není až tak známým klubem, ale je to kvalitní a velmi dobré mužstvo," vysekl poklonu českému týmu bývalý hráč Arsenalu, Lyonu i Štrasburku.

Přesto kouč Lyonu věří, že se jeho tým dostane přes českého mistra do čtvrtfinále Evropské ligy. „Pro nás je Evropská liga důležitou soutěží, podařilo se nám v ní vloni i letos dosáhnout zajímavých výsledků. I teď se chceme dostat co nejdále," sdělil Garde.

Trenér má Lyonu jasno, s jakou taktikou proti Plzni nastoupí. Preferovat prý bude defenzivu. „Kvalitní defenziva je pro nás důležitá, prioritní. Chceme, aby naše obrana byla neprostupná, nechceme v žádném případě inkasovat," prozradil taktické plány trenér Garde.

Hráče prý nějak zvlášť do utkání motivovat nemusel. Evropskou ligu totiž bere on sám i celý tým se vší vážností. Stejně jako prestižní domácí ligovou soutěž.

„My bereme stejně vážně obě soutěže, v obou chceme hrát co nejlépe. Hráče nějak zvlášť motivovat nemusíme, protože jsou velmi ambiciózní a chtějí uspět na obou frontách," řekl.

V utkání se bude muset obejít bez tří opor. „Grenier má problémy s břišními svaly, předtím měl infekci, leží v nemocnici a bere antibiotika. Kvůli zranění nemohou nastoupit ani Bedimo a Gourcuff. Potíže s kotníkem měl i Benzia, ale ten bude moci hrát," dodal Rémi Garde.

Zápas v Lyonu začne ve čtvrtek ve 21.05 v přímém přenosu ČT Sport. Hlavním rozhodčím bude Španěl Antonio Mateu Lahoz.