Opava se ale musí od začátku sezony vyrovnat s tím, že domácí zápasy kvůli rekonstrukci stadionu musí hrát v Brně.
„Opavští na to doplácí. Kdyby hráli doma, měli by více bodů,“ míní kouč Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Slezané jsou nevyzpytatelným týmem – překvapivě ztratí body, ale také se dokáží vytáhnout na favorita.
„Porazili Jablonec, což bylo pro mne překvapení,“ přiznává kouč Plzně.

V reprezentační přestávce odešel z rodinných důvodů z Opavy trenér Skuhravý, aby za pár dnů usedl na lavičku Dukly Praha.
Opavu převzal Ivan Kopecký, který ještě před devíti měsíci vedl v první lize Jihlavu a naposledy působil jako asistent v Karviné. „Jedeme do Plzně s cílem co nejvíce Viktorii potrápit. Každý bodový zisk by byl pro nás úspěchem,“ říká nový kouč Opavy, který v minulosti ve druhé lize v Čáslavi vedl kanonýra Viktorie Michaela Krmenčíka.

„Musíme si dát na něj pozor. Plzeň ale není jen Krmenčík, je to silný tým,“ uvědomuje si trenér Ivan Kopecký.
Proti Viktorii nemůže počítat s konžským fotbalistou Joelem Kayambou, který v ligové přestávce přestoupil právě do Viktorie. Do konce podzimu sice hostuje v Opavě, ale kvůli dohodě klubů proti Viktorii nenastoupí.

Domácí kouč Pavel Vrba povede v sobotu tým ve dvoustém utkání v první lize. „Přiznám se, že tyto statistiky nesleduji. Já si více cením úspěchů, kterých jsme v Plzni dosáhli. Například toho, že budeme hrát potřetí Ligu mistrů. To je pro mne podstatnější než to, že koučuji dvoustý zápas v české lize,“ uvedl Pavel Vrba, kterému bude chybět kvůli trestu za vyloučení v zápase se Slavií zkušený Hubník.

Porazí Viktoria nováčka i bez svého kapitána?