Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo bezpečnostní opatření ve spolupráci s policisty z pořádkových jednotek Karlovarského a Jihočeského kraje a s pořadatelskou agenturou. „V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu. Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy a též kolegové z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy,“ informovala policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Pohyb fanoušků obou klubů po Plzni bude policie pečlivě monitorovat. Zaměří se při tom na centrum města a především i na restaurace a bary. „Pozornost bude věnována i autobusovému nádraží a osobní dopravě. Policisté samozřejmě budou monitorovat i všechny příjezdové cesty do Plzně. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 1000 fanoušků fotbalového týmu GNK Dinamo Záhřeb. Někteří fanoušci by měli přicestovat svými osobními motorovými vozidly a dodávkami,“ uvedla Kořínková.

Parkovací dům Na Rychtářce bude v den utkání od 17.00 hodin vyblokovaný a fanoušci v něm nebudou moci parkovat. „Parkování také nebude možné na Denisově nábřeží a v ulici Dřevěná. Doporučujeme zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou. Pivovarská lávka do Štruncových sadů bude uzavřena. Přístup k sektorům T10 a T11 bude od fanshopu, vysvětlila mluvčí policie Iveta Kořínková.