Dnes večer budou mít plzeňští fanoušci příležitost se znovu vytáhnout a zatleskat českému národnímu mužstvu. Otevřený trénink českých reprezentantů začne v Doosan Areně v 18.15 hodin a potrvá zhruba hodinu.

Brány Doosan Areny se otevřou už v 17.15 hodin. Pro potřeby fanoušků reprezentace bude přístupná, stejně jako vloni při veřejném tréninku národního celku před zápasem s Islandem, pouze horní část hlavní tribuny. K dispozici budou i toalety a stánky s občerstvením.

Na horní tribunu se fanoušci dostanou výhradně po schodišti vedoucím na rodinnou tribunu v blízkosti severního sektoru domácích vlajkonošů. Hlavní turnikety zůstanou uzavřeny.

České národní mužstvo se do Doosan Areny těší. A není ani divu. Vždyť v kádru je sedm fotbalistů, kteří oblékají či oblékali dres Viktorie – David Limberský, Václav Procházka, Daniel Kolář, Ondřej Vaněk, Jan Kopic, Vladimír Darida a Petr Čech. „Vloni v listopadu jsme tady měli proti Islandu fantastickou podporu, atmosféra při zápase byla úžasná," vzpomíná trenér reprezentace Pavel Vrba, který se během svého pět a půl roku trvajícího angažmá v Plzni zapsal do historie klubu zlatým písmem.

„Míříme do fotbalového města, kde se cítíme velmi dobře, a věříme, že nás fanoušci zase poženou za úspěšným výsledkem," vzkazuje fanouškům trenér Pavel Vrba.

Včera ještě zbývalo několik stovek lístků (990, 690 a 490 korun, členové FAČR 790, 550 a 390 korun). Fanoušci si mohou vstupenky zakoupit v hlavních pokladnách Doosan Areny až do začátku zápasu.

Kdo se nedostane zítra do hlediště Doosan Areny, může už od 15.00 hodin navštívit Fanzonu na nádvoří pivovaru Gambrinus.

Utkání s Kazachstánem je věnováno památce nedávno zesnulého Josefa Masopusta, držitele Zlatého míče za rok 1962. Originál této trofeje bude k vidění právě ve Fanzoně, kde se mohou fanoušci s cennou relikvií i vyfotit.

Památka Josefa Masopusta bude uctěna před utkáním minutou ticha, nachystáno je i speciální choreo.