Zápas jako řemen nabídlo ostře sledované derby mezi fotbalisty Přeštic a Klatov. Souboj dvou předních celků FORTUNA divize A dopadl lépe pro domácí, kteří i přes vyloučení Michala Růžičky zvítězili.

Přeštice – Klatovy 3:2

Domácí skvěle začali a první poločas byl v jejich režii. Klatovy mohly být rády, že prohrávaly jen o dvě branky. Po pauze hosté přeskupili řady, provedli čtyři střídání a ožili. Přečkali tutovku soupeře a následně během chvíle srovnali. Stoper Růžička navíc poslal k zemi unikajícího Bálka a domácí dohrávali v deseti.

I přesto však urvaly Přeštice vítězství po trefě Skály.

„První půle byla od nás skvělá, ale poté jsme přestali hrát. Začali jsme se bát o výsledek, Klatovy srovnaly a nevypadalo to dobře. Naštěstí kluci ukázali charakter, dobře zahustili střed hřiště a i v oslabení zvládli vstřelit rozhodující branku,“ chválil svůj tým trenér Přeštic Luboš Vašica.

Poločas: 2:0. Branky: 25. Suchý, 35. Kulhánek, 78. Skála – 52. Pavlovič, 58. Lukeš. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 2:3. ČK: 1:0 (55. M. Růžička). Diváci: 294.

Sestava Přeštic: Šampalík – Staněk, Duchek, M. Růžička, Skála – Kristl (59. Petr), Blahoudek, Suchý, Mudra (83. J. Bešta), Kulhánek (90. Remiáš) – Strejček (89. Peterka). Trenér: Luboš Vašica.

Sestava Klatov: Jaroslav Rojík – Cibulka (46. Sojka), Janda, Žáček, Diviš – Krásný, Tříska (46. Marek), Pavlík (46. Kotrba), Mészáros (46. Pavlovič, 79. Dolanský), Bálek – Lukeš. Trenér: Michal Čadek.

Tachov – Dobříš 0:1

Poslední utkání tachovského celku na dlouhou dobu skončilo porážkou domácího týmu. „O nic už oběma mužstvům nešlo, ale bohužel rozhodčí svou nezkušeností udělal ze zápasu hodně nervózní bitvu. I přes prohru musím klukům poděkovat, někteří nastoupili i se zraněním,“ řekl k utkání trenér Tachova Petr Móži.

Poločas: 0:0. Branky: 72. Kutner, 88. Žalda. Rozhodčí: Šmat. ŽK: 6:4. ČK: 1:0 (41. Tušl). Diváci: 150.

Sestava Tachova: Valeš – Kořínek (87. Faber), Ruda, Tušl, R. Skopový(78. Vaďura) – Habart, Šácha, Folejtar (90. Čížek), M. Skopový (59. Nemeš) – Bydžovský, Vyleta. Trenér: Petr Moži.

SENCO – Hořovicko 4:0

Doubravka si po prohře se silnou Admirou spravila chuť na Hořovicku. „Opět jsme předvedli výborný výkon. Mohlo to skončit i větším rozdílem. Těší mě, že šanci dostali i další dorostenci, i Hořovicko mělo hodně omlazený tým. Navíc to bylo povedená tečka za kariérou Petra Knakala, pro nějž to bylo poslední utkání,“ řekl lodivod Senka Jaromír Šimr.

Poločas: 4:0. Branky: 11. Krejčí, 15. Patrovský, 23. Roubal, 40. Štěrba. Rozhodčí: Tupý. ŽK: 0:2. Diváci: 150.

Sestava Doubravky: Mařík – Stružka (46. Řehoř), P. Knakal (61. Brož), Nový, Motl – Künstner, Trojanec (46. Kaufner), Shklyarskyy (33. Štěrba) – Roubal, Patrovský (81. Luhový). Trenér: Jaromír Šimr.

Ostatní výsledky 29. kola: Aritma – Táborsko B 2:0 (0:0, 60. Modr, 64. Macháček), Čížová – Soběslav 2:1 (1:0, 13. Šlapák, 80. Janda – 88. z PK Vaněk), M. Lázně – Beroun 2:2 (PK: 4:2, 1:1, 6. Pěček, 90+2. Štěpán – 37. a 51. Horel), Rakovník – J. Hradec 1:2 (0:1, 63. Krupička – 28. Králíček, 89. Jindra), Sedlčany – Admira 1:4 (0:3, 73. Senft – 19. Čácha, 32. Křížek, 37. Pavlata, 82. Zahálka).