Jednodenního turnaje se na půdě divizního celku z jižního Plzeňska, kterému byla nedávno na FAČR schválena změna jména týmu na TJ Robstav Přeštice, zúčastní čtyři mužstva – domácí fotbalisté, Doubravka, Klatovy a letošní účastník I. A třídy – výběr Sušice. „Tato myšlenka nás napadla už někdy v září loňského roku. Přemýšleli jsme, jak pana Trnku pravidelně uctívat a nakonec z toho vznikl tento Memoriál. Chtěli bychom na něj tímto způsobem vzpomenout,“ říká předseda fotbalových Přeštic Martin Knopf.

„Výběr týmů na turnaji není rozhodně náhodný. Memoriálu se zúčastní celky, ve kterých pan Trnka kdysi působil. Byl velkou přeštickou legendu, fotbalu dával úplně všechno,“ vzpomíná na Stanislava Trnku, který jako kouč v sezoně 1984/1985 nastartoval postupem po dlouhých sedmnácti letech do krajského přeboru slavnou přeštickou éru, předseda fotbalového oddílu Přeštic Martin Knopf.

Turnaj se hraje podle pravidel kopané a platného soutěžního řádu. Střídat však může libovolný počet hráčů a délka hrací doby je stanovena na 2x30 minut. V případě nerozhodného výsledku přijdou na řadu pokutové kopy.

Hrací systém: Po dvou zahajovacích zápasech se poražená družstva utkají o 3. a 4. místo. Vítězové prvních duelů si to rozdají o celkové vítězství v turnaji. Zahájení turnaje je v 11.30 hodin. Los je na programu o půl hodiny dříve.