Bitvu mají po výhře 3:0 na stadionu San Paolo skvěle rozehranou. Rozhodnuto ale zdaleka není.

Proti nim bude od 21.05 (vysílá ČT sport) stát druhý celek prestižní Serie A.

„Zejména začátek druhého poločasu v Neapoli nám ukázal obrovskou sílu soupeře. Tohle hráčům zdůrazním. Kdyby nás Neapol stejným způsobem zatlačila i v odvetě, měli bychom to velice těžké. Nečeká nás vůbec jednoduché utkání," uvědomuje si sílu soupeře trenér Pavel Vrba.

Příslibem pro odvetu je výkon Viktorie zejména v prvním poločase a v závěru prvního utkání v Itálii. „Pokud navážeme na těchto pětašedesát minut v Neapoli, měli bychom utkání zvládnout. Ale snadné to vůbec nebude," opakuje kouč Plzně.

V přípravě na odvetu využije stejně jako před prvním utkáním videoprojekci. „Ukážu hráčům sestřih toho, jak utkání v Neapoli vypadalo a s jak silným soupeřem hrajeme," řekl Vrba.

Hráčům zdůrazní i to, aby se nenechali strhnout tempem hry. „Nesmíme s nimi závodit nahoru dolů. V Neapoli byly pasáže, kdy jsme to dělali a potom jsme měli problém," uvedl kouč.

Trenér Vrba nemůže pro večerní duel počítat s útočníkem Adamovem. „Prodělal zánět středního ucha a určitě nenastoupí. Nejistý je po zranění i start Ďuriše," prohlásil kouč Viktorie.

Velkým otazníkem zůstává, v jaké sestavě nastoupí Neapol. Jedno je ale jisté, hrát nebude hvězda týmu Marek Hamšík, který onemocněl virózou a zůstal v Neapoli.

Kouč Plzně Pavel Vrba ale kvůli absenci Hamšíka taktiku měnit nehodlá. „Taktika se pro nás nemění podle toho, jestli Hamšík hraje nebo ne. Viděli jsme sice, jak je pro ně důležitý, ale Neapol nestojí na Hamšíkovi nebo Cavanim, ale jde o tým plný kvalitních hráčů," míní Vrba.

Trenér Viktorie si nemyslí, že přes spekulace médií nechá večer trenér Neapole Mazzari největší hráče svého týmu odpočívat. „Byli bychom rádi, kdyby někteří jejich hráči nenastoupili. Moc šancí tomu ale nedávám. Myslím si, že nastoupí v podobné sestavě jako v Neapoli," míní Vrba.

Viktoria ale bude mít na své straně o jeden trumf navíc: Skvělé fanoušky. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří vážili cestu do Neapole, moc nám při utkání pomohli. Věřím, že i doma s námi budou fanoušci bojovat o postup do osmifinále Evropské ligy," dodal Vrba.