Klub, jenž byl založený už v roce 1899 švýcarským fotbalistou a průkopníkem sportu Joanem Gamperem, dělá všechno pro to, aby se vrátil zpátky na fotbalový trůn. Po období, kdy se Blaugranas, jak se Barceloně přezdívá, příliš nedařilo, klub i díky novému sponzorovi získal celou řadu zajímavých jmen. Bezesporu tím nejzajímavějším a největším je bývalý forvard Bayernu Mnichov, polský reprezentant a asi nejlepší útočník světa Robert Lewandowski.

MESSI MU GÓL NEDAL. Při prvním zápase Viktorie Plzeň v Barceloně stál v brance Marek Čech, momentálně trenér gólmanů Slovanu Liberec.
Který gólman může říct, že mu Messi gól nedal?, usmál se Marek Čech

Ten na Camp Nou přišel za přibližně 1,23 miliardy korun a od začátku svého angažmá dostává pověsti nezastavitelného zabijáka s čichem na góly. Čtyřiatřicetiletý rodák z Varšavy nastřílel v odehraných čtyřech kolech letošní sezony španělské ligy pět branek a okamžitě se nominoval do boje o trofej Pichichi – ta se uděluje hráči, který dosáhne nejvyššího počtu vstřelených branek v jednom ročníku nejvyšší španělské Primera División.

Ale Barcelona není pouze o polské megastar. V týmu budí obdiv i další hráči, jako jsou Dembele, mladíci Pedri, Gavi či Ansu Fati, ale také rychlonohý bek Koundé či další letní posila z Leedsu Raphinha. Ano, pětinásobný vítěz Ligy mistrů je dnes úplně jiným týmem než v roce 2011, kdy se s ním Viktoria utkala v milionářské soutěži poprvé (0:2, 0:4), ale na pozici obrovského favorita se vlastně nic moc nezměnilo ani nyní. Plzeňští to budou mít velmi těžké.

Snímek z více než deset let starého vzájemného zápasu mezi fotbalisty plzeňské Viktorie a věhlasným klubem z Katalánska - Barcelonou.
KVÍZ: Blíží se zápas na Camp Nou. Jak dobře znáte Viktorii a Barcelonu?